منفور پر درآمد

گفته می شود مصرف سیگار در ایران 60 تا 65 میلیارد نخ در سال است که حداقل سالیانه 11 هزار نفر به دلیل مصرف دخانیات فوت می کنند و بر اساس یک اطلاع آماری سالانه مبلغ قابل توجه هشت هزار و 300 میلیارد تومان در ایران، خرج مصرف سیگار و 30هزار میلیارد تومان نیز در کشور صرف بیماری و مرگ ناشی از سیگار می شود.
طرح افزایش مالیات برسیگار یکی از راه حل های پیشنهادی برای کاهش مصرف بود اما در سال 1393 کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با این طرح مخالفت کرد شاید این مخالفت از آنجا منشاء گرفته که سود دست های پنهان از آنجا که سیگار سومین صنعت سودآور پس از نفت و نیشکر است، به باد نرود.
سیگار یکی از کالاهایی است که در لیست واردات، مجوز ورود دارد و مجوزهای جدید هم برای احداث کارخانه به بخش خصوصی داخلی و خارجی داده شده است و بخش حاکمیتی همچنان در بحث قاچاق سیگارهای قاچاق که فروش آزاد هم دارند ابراز ناتوانی می کند.
هفته نامه امیر به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی ابوالفضل نیک عهد منتشر می شود.
**** معضل بزرگ ترافیک چالش اصلی معابر شهری اراک یکی از عنوان های خبری هفته نامه توسعه مرکزی است که به بررسی راه حل این مشکل پرداخته است.
جهت رفع این مشکل نیاز به قانون، سیاست گذاری و توسعه راه ها است زیرا در قدیم وسایل نقلیه کم بوده اما امروزه گسترش شهرها و افزایش وسایل نقلیه موجب بروز فشار روی سیستم معابر شده است که بستر سازی مناسب و تعریض برخی از محورها باید در دستور کار مسئولان ذیربط قرار گیرد.
عدم اجرای طرح بزرگراه 55 متری امیرکبیر همراه با ساخت مراکز انبوه تجاری در مرکز شهر اراک از جمله علت های افزایش مشکلات ترافیکی در مرکز شهر اراک بوده و نکته تأمل بر انگیز این است که شهرداری به جای ارائه راهکار عملی و دقیق برای ساماندهی حجم سنگین ترافیک بخش عمده ای از اعتبارات را صرف ساختن طرح های عمرانی در حواشی شهر کرده که اثرات آن برای شهروندان قابل درک نبوده است.
موج تکان دهنده مصرف سیگار و قلیان در استان مرکزی، مشکلات بیمه ای بیماران ام اس در استان مرکزی برطرف می شود و افتتاح طرح های آموزشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اراک از دیگر عنوان های خبری هفته نامه توسعه مرکزی است.
هفته نامه توسعه مرکزی با مشی سیاسی و اجتماعی با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی نایب علی هداوند منتشر می شود.
**** طلاق، راه یا چاه یکی از عنوان های خبری شماره 716 روزنامه عطریاس است که بررسی رتبه پنجم طلاق در کشور برای استان مرکزی پرداخته است.
آمارهای خاموش از ازدواج سفید، افزایش طلاق و کاهش هشت درصدی ازدواج باعث به تکاپو افتادن مسئولان جهت برگزاری نشست هایی جهت حل این مشکلات کرده است.
سرپرســت اورژانس اجتماعی با اشاره به این امر که اشتغال و بحث های اقتصادی در تداوم زندگی نقش اساسی دارد گفت: طلاق معلول بوده و سستی بنیان اعتقادی در نرسیدن زوجین به بلوغ روانی، بیماری، اعتیاد، رشد ناقص اجتماعی زوجین و عدم شناخت کافی از یکدیگر از دیگر علت های این پدیده است.
حسین مددی افزود: گاها شاهد طلاق هایی هستیم که که تنها بعد از گذشت 24 ساعت یا یک هفته از تاریخ ازدواج رخ داده که نبود جهان بینی در افراد نسبت به زندگی باعث شده افراد به انتخاب های احساسی دست بزنند.
وعده ساخت پارک بانوان 9 ساله شد، تمام دغدغه های یک استاندار و مقصران دیروز، طلبکاران امروزند از دیگر عنوان های خبری روزنامه عطریاس است.
روزنامه عطریاس استان مرکزی با مشی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ورزشی با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی داود باقری منتشر می شود.
51 نشریه و 9 پایگاه خبری و اطلاع رسانی در استان مرکزی فعالیت رسانه ای دارند.
7114/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منفور پر درآمد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات