مراکزفرهنگی و هنری به بخش غیر دولتی واگذار می شوند

قاسم خسروی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اراک افزود: در سال های گذشته در قانون برنامه پنجم و قوانین بالادستی به رویکرد دولت در واگذاری به بخش غیردولتی و توسعه فعالیت ها از طریق بخش غیردولتی تاکید شده بود و بر همین اساس قرار شد زیرساخت های فرهنگی هنری پس از آماده و بهره برداری شدن، به بخش غیردولتی صلاحیت دار داده شود.
وی بیان کرد: این واگذاری ها دو هدف را دنبال می کند؛ یکی اینکه از فضاهای فرهنگی بدون استفاده، فاقد نیروی انسانی و تشکیلات و اعتبارات مصوب به نحو مطلوب استفاده شود و دیگر اینکه از ظرفیت کامل مجتمع های در حال بهره برداری استفاده شود و علاوه بر آن هزینه های دستگاه و وزارتخانه کاهش یابد.
وی فراهم کردن زمینه این وگذاری ها را از اهداف سفرش به اراک عنوان کرد و گفت: در استان مرکزی ؛ علاوه بر تالار مرکزی که از پروژه های ملی است ، 9 پروژه فرهنگی ، هنری در حال ساخت است که بین 40 تا 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند که برنامه ریزی برای واگذاری هفت پروژه دیگر شامل چهار پروژه در قالب واگذاری مدیریت و سه پروژه در قالب واگذاری اجاره در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سه مورد از این پروژه ها در مرکز استان و بقیه در شهرهای ساوه ، تفرش، خمین و شازند قرار دارند که متعهدیم در یک برنامه سه ساله عملیاتی این مجتمع ها براساس ماده 88 قانون تنظیم بخشی از مقررات و همچنین مواد 22 و 24 قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین تکلیف شده و مجتمع های در حال بهره برداری با استفاده از مدل اجاره و واگذاری مدیریت به بخش غیردولتی واگذار شود.
خسروی افزود: امروز، در جلسه ای با حضور نماینده دیوان محاسبات ، نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی و کمیته اصلاح ساختار و فناوری اطلاعات اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان مرکزی ؛ بحث واگذاری این مراکز فرهنگی ، هنری در حال بهره برداری طی سالجاری مطرح و تصمیم گیری شد.
وی بیان کرد: درخصوص واگذاری پروژه های نیمه تمام در سطح استان مرکزی نیز از طریق ساز و کار قانونی پیش بینی شده با همکاری استانداری اجرایی خواهد شد.
وی اظهارکرد: بررسی اصلاح تشکیلات تفصیلی اداره های کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها بر مبنای سیاست های جدید دولت از برنامه های اصلی وزارت متبوع است.
خسروی، پرداختن به شرح وظایف اساسی و اصلی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تعیین اصلاح ساختار جدید تشکیلات ادارات کل استان ها را ضروری و اجتناب ناپذیر دانست و گفت: این تشکیلات ظرف مدت 20 سال اخیر اصلاح نشده است.
6066/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مراکزفرهنگی و هنری به بخش غیر دولتی واگذار می شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات