چرخ آموزش و پرورش بدون مشارکت اولیای دانش آموزان قابل حرکت نیست

سید محمد سجادی نژاد روز سه شنبه در جمع شورای آموزش و پرورش شهرستان بیرجند، افزود: اولیای دانش آموزان در هزینه های جاری و فرهنگی و آموزشی مدارس همیشه پشتیبان خادمان آموزشی بوده اند و این مهم امری بی بدیل در جامعه است.
وی ادامه داد: در تحقق همین موضوع در سالهای گذشته اولیا بصورت داوطلبانه و با توجه به قوانین و ضوابط آموزشی، مبالغی را بصورت مشارکت و کمک به فضای علم و دانش به مدارس تحویل می دادند که موجب کیفیت بخشی در مسائل آموزشی می شد.
وی همچنین با توجه به هزینه های زیاد محیط های آموزشی و اهمیت بحث آموزش خواستار شد که مبلغی که بعد از تصویب شورای آموزش و پرورش به صورت کاملا داوطلبانه از اولیا دانش آموزان دریافت می شد مقداری افزایش یابد تا اولیا، مدیران آموزشی را در هر چه بهتر شدن وضعیت تعلیم و تربیت همراهی کنند.
سجادی نژاد عنوان کرد: مدارس روستایی باید بیش از پیش مورد حمایت بویژه خیران و مسئولان قرار گیرند و این مهم باید در نظر گرفته شود که هیچگونه ترک تحصیل یا بازمانده از تحصیل نباشد و استعداد ها در این مدارس شناسایی و ساماندهی شوند و مهمتر از همه، مدارس در روستاها با حداقل میانگین مصوب دایر نگه داشته شوند.
وی افزود: شوراها و دهیاری ها سعی کنند روستاهایی که از حد میانگین مصوب آموزشی کمتر هستند را به سمت آموزشگاه های شبانه روزی هدایت کنند زیرا این آموزشگاه ها از خدمات کیفی و تخصصی بهتری برخوردارند و این امر موجب پیشرفت کیفیت آموزشی در دانش آموزان روستایی می شود.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش بیرجند هم در این نشست گفت: آموزش و پرورش یک نهاد فرهنگی- تربیتی و مدرسه به عنوان کانون آن، مهمترین عنصر تربیت و آموزش معلم است.
مهدی بستانی افزود: برنامه هایی که بر نظام آموزشی حاکم است باید در راستای سند تحول بنیادین قرار گیرد و در راستای کارکردهای هر منطقه در تربیت دانش آموزان حرکت کند.
به گفته وی یکی از مهمترین برنامه ریزی های مدیران و مسئولان برای دانش آموزان، پر کردن اوقات فراغت بصورت سازمان یافته و مدون است و در همین راستا در سالهای متمادی اقداماتی صورت گرفته که با استقبال قابل قبولی رو به رو شده ایم.
وی اظهار کرد: در تابستان سال جاری بیش از 27 پایگاه و مدرسه این شهرستان در زمینه های مختلف علمی، ورزشی، هنری و آموزشی از 12 تیر ماه به مدت شش هفته فعالیت می کنند.
وی از اهداف مهم این کلاس ها کشف استعدادها و ارتقای آنها و استفاده از این ظرفیت ها برای تقویت روحیه فعالیت در عرصه اقتصادی جامعه نام برد و افزود: در این راستا باید گام های محکم و استواری برای پیشرفت آینده ایران اسلامی برداریم.
همچنین مسئول واحد سلامت جوانان و نوجوانان و مدارس مرکز بهداشت شهرستان بیرجند، گفت: در سال تحصیلی آینده همه نو آموزان پایه اول دبستان باید دارای شناسنامه سلامت شوند.
نرجس مصطفوی افزود: تمام نوآموزان بر اساس محل سکونت با مراجعه به مدارس مربوطه می توانند آدرس مراکز سلامت جامعه را دریافت کنند تا اقدامات درمانی مورد نظر انجام گیرد.
وی ادامه داد: دانش آموزان تمامی مراحل درمانی از قبیل دندانپزشکی، معاینات پزشکی و بهداشتی و واکسیناسیون را در این مراکز انجام می دهند و شناسنامه سلامت می گیرند که یک نسخه در همین مراکز و نسخه دیگر در مراکز نگهداری خواهد شد.
وی عنوان کرد: در همین راستا همه مدیران مدارس، دانش آموزانی که دارای این شناسنامه سلامت نیستند را در جهت پایداری بهداشت و درمان ثبت نام نکنند تا همه نو آموزان از این شناسنامه سلامت برخوردار شوند.
وی بیان کرد: پیش دبستانی های نوبت دوم هم الزاما باید از این خدمات استفاده کنند و از مراکز سلامت جامعه، شناسنامه سلامت دریافت کنند.
3215/ 6054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرخ آموزش و پرورش بدون مشارکت اولیای دانش آموزان قابل حرکت نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات