تلاش کلاهبرداران برای فروش خانه ای موروثی در تهران ناکام ماند

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ در اواسط فروردین ماه سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری 101 تجریش اعلام کرد که به صورت کاملا اتفاقی و در زمان خواندن آگهی نیازمندی های درج شده در روزنامه متوجه شده است که افرادی ناشناس قصد دارند تا ملک موروثی خالی از سکنه ایشان واقع در منطقه قیطریه را به فروش برسانند.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهـبرداری و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه یک تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
برابر اظهارات شاکی پرونده و در بررسی های بعمل آمـده مشخص شد که ملک موصوف واقع در منطقه قیطریه متعلق به پدر شاکی پرونده است که این شخص (پدر شاکی) در بیست و پنجم تیرماه سال 85 فوت کرده بود.
براساس این گزارش ملک چندی پیش در یکی از دفاتر رسمی شهرری به فردی بنام «مجید . ج» ( 56 ساله ) منتقل شده و با انجام تحقیقات از سردفتر رسمی در شهرری مشخص شد که وی برابر روال قانونی و وکالت فروش صادر شده از پدر شاکی ( متوفی در سال 1385 ) اقدام به انتقال ملک به نامبرده کرده است.
با ادامه تحقیقات ، محل صدور وکالت فروش ملک در یکی از دفاتر رسمی در شهرستان قائم شهر شناسایی و در بررسی دقیق اسناد و مدارک ارائه شده به این دفتر رسمی ، مشخص شد که مدارک شناسایی ارائه شده جهت تنظیم وکالت نامه جعلی است.
*دستگیری اعضای گروه
در ادامه تحقیقات با بررسی آگهی فروش درج شده در نیازمندی های روزنامه... فردی حدودا 50 ساله به عنوان مشاور املاک در محله یوسف آباد شناسایی شد که ملک قیطریه را در معرض فروش قرار داده بود، با شناسایی این شخص بنام «مهدی . ر»، وی در محل سکونتش واقع در خیابان دیباجی جنوبی دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
مهدی در اعترافاتش گفت: حدودا 6 ماه پیش با فردی بنام بهنام در پارک آشنا شدم که پس از گذشت مدت کوتاهی ملک مذکور در منطقه قیطریه را برای فروش به من معرفی کرد.
با توجه به اظهارات مهدی مبنی بر اینکه بهنام هیچگونه نشانی مشخصی ندارد و به احتمال زیاد نیز هویتش نیز یک هویت مجعول و دروغین است ، کارآگاهان به بررسی سوابق مجرمان سابقه دار در زمینه کلاهبرداری پرداخته و با انجام چهره نگاری و بررسی سوابق موجود از مجرمان سابقه دار بویژه در زمینه کلاهبرداری موفق به شناسایی یکی از افراد سابقه دار بنام «محمدعلی . خ» ( 40 ساله ) شدند که پیش از این بارها به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با جعل ، کلاهبرداری و صدور چک بلامحل دستگیر و روانه زندان شده بود.
با شناسایی محمدعلی توسط متهم اول پرونده ( مهدی ) ، محل سکونت وی در خیابان 17 شهریور جنوبی شناسایی ، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .
محمدعلی در اظهاراتش عنوان کرد: من از طرف متوفی ( پدر شاکی پرونده ) اسنادی را در دفتر اسناد رسمی واقع در قائم اسلامشهر امضاء [ و در واقع جعل کرده ] و با وکالت فروش تنظیمی ، ملک قیطریه به صورت صوری به دیگر عضو گروه ( مجید) منتقل کردم و قرار بر آن بود تا در مرحله پایانی این ملک از طریق مشاور املاک در محله یوسف آباد فروخته شود که در ادامه ، مخفیگاه سومین عضو گروه ( مجید ) نیز در شهرستان قائم شهر شناسایی ، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، درباره این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح هر سه متهم به تلاش برای انجام کلاهبرداری از طریق فروش اموال غیر با اسناد و مدارک شناسایی مجعول ، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و هر سه متهم روانه زندان شدند.
تهرام/1109/9343//1348

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تلاش کلاهبرداران برای فروش خانه ای موروثی در تهران ناکام ماند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات