گزارش کارگروه پرستاری به وزیر بهداشت تا ۱۰ روز آینده

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد میرزابیگی با بیان اینکه وزیر بهداشت از برگزاری این جلسه بسیار استقبال کرد، گفت: در این جلسه مقرر شد کارگروهی متشکل از حاضرین جلسه و نمایندگان وزارت بهداشت با مسئولیت معاونت پرستاری تشکیل شود و این کارگروه با دسته بندی اهم موضوعات و مباحث مطرح شده در جلسه، اقدامات عملی قابل اجرا را طی ۱۰ روز آینده به وزیر بهداشت گزارش نموده تا دستورات لازم برای اجرای این تصمیمات صادر شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد پیگیری های لازم برای تسریع در پرداخت معوقات پرستاران از طریق اعتباراتی که دولت به بیمه ها اختصاص داده است صورت گیرد و در پرداخت معوقات کارکنان بیمارستانها به خصوص پرستاران تعجیل شود.

میرزابیگی، اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران را از دیگر دستاوردها و نتایج این جلسه عنوان کرد و گفت: این آیین نامه توسط وزیر بهداشت تصویب شده و به معاونت پرستاری ابلاغ شده است و در این نشست مقرر شد از طریق اختیارات قابل واگذاری و برون سپاری به قطب ها و دانشگاه های علوم پزشکی در استان ها بتوانیم از توان هیئت مدیره ها استفاده نموده و پروانه صلاحیت حرفه ای را به پرستاران اعطا کنیم.

وی همچنین از اجرایی شدن هر چه سریع تر آیین نامه مراقبت های پرستاری در منزل (HOME CARE) بر اساس تعرفه های به روز شده خبر داد.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش کارگروه پرستاری به وزیر بهداشت تا ۱۰ روز آینده» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات