نصیرزاده: تا 25 خرداد آیین‌نامه نقل‌وانتقالات و شورای ملی حل اختلاف را تکمیل می‌کنیم

هوشنگ نصیرزاده دبیر کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: تا تاریخ ۲۵ خرداد به خواسته رئیس فدراسیون آیین‌نامه نقل‌وانتقالات و شورای ملی حل اختلاف را تکمیل خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، هوشنگ نصیرزاده در پایان جلسه امروز سازمان لیگ در جمع خبرنگاران گفت: این جلسه در مورد بررسی آیین‌نامه نقل‌وانتقالات فدراسیون فوتبال بود و با توجه به اینکه فیفا در سال 2015 تأکید کرد برخی موارد آیین‌نامه ایراد دارد براساس دستور رئیس فدراسیون باید آیین‌نامه نقل‌وانتقالات به‌نوعی به‌روزرسانی می‌شد.

وی درباره تغییرات صورت گرفته در قراردادهای بازیکنان اظهار داشت: از این پس قراردادی که باشگاه‌ها با بازیکنان امضا می‌کنند از هر نظر مورد تأیید است، در واقع فدراسیون و سازمان لیگ نیز همان قراردادی را که در باشگاه امضا می‌شود، تأیید می‌کنند. براین اساس دیگر لازم نیست سازمان لیگ مدت قرارداد یا مبلغ قرارداد را در سایت خود اعلام کند، بلکه باشگاه‌ها می‌توانند این کار را انجام دهند.

دبیر کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: در قراردادهایی که در باشگاه‌ها هست بندی را اضافه خواهیم کرد که بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی هر اختلافی دارند آن را در شورای ملی حل اختلاف انجام دهند تا کار به فیفا نکشد، اگر این بند در قراردادها لحاظ شود بازیکن و مربی چه ایرانی باشد و خارجی نمی‌تواند به فیفا شکایت کند، بلکه باید به شورای حل اختلاف شکایت خود را ببرد، اما اگر این بند وجود نداشته باشد آنها حق شکایت به فیفا را دارند.

نصیرزاده در پاسخ به این سؤال که شورای حل اختلاف را چه کسانی تشکیل خواهند داد، گفت:‌ تاج در شروع کارش در فدراسیون خواهان تنظیم آیین‌نامه برای شورای حل اختلاف شد که ما در حال تهیه کردن آن هستیم. طبق این آیین‌نامه سه نفر از باشگاه‌ها، سه نفر از بازیکنان و سه نفر از فدراسیون اعضای شورای حل اختلاف را تشکیل خواهند داد تا هر مشکلی برای بازیکن و مربی پیش بیاید در این شورا حل و فصل شود.

وی در واکنش به این پرسش که آیا این افراد برای عضویت در شورای حل اختلاف مشخص شده‌اند یا نه، اظهار داشت: تمام باشگاه‌ها می‌توانند افراد و بازیکنان موردنظر خود را معرفی کنند، اما به شرطی که آنها صلاحیت حضور در شورا را داشته باشند. تحصیلات حقوقی یکی از مسائلی است که نماینده باشگاه‌ها و حتی بازیکنان باید با آن را دارا باشند. ما در تلاشیم تا 25 خرداد آیین‌نامه نقل‌وانتقالات و همچنین شورای حل و اختلاف را کامل کرده و به هیئت رئیسه بدهیم تا در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

دبیر کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا قانون فسخ قرارداد یک طرفه به‌طور کامل برداشته شد، گفت: نه، به‌طور موقت این اتفاق افتاده است، دلیلش هم این بود که باشگاه نفت شرایط خاصی داشت و اگر قرار بود همه بازیکنان این تیم جدا شوند، شرایط سختی را برای این باشگاه در بحث واگذاری به وجود می‌آورد، به این خاطر به‌طور موقت قانون فسخ یکطرفه را  متوقف کردیم و بعد از واگذاری باشگاه نفت این قانون دوباره اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نصیرزاده: تا 25 خرداد آیین‌نامه نقل‌وانتقالات و شورای ملی حل اختلاف را تکمیل می‌کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات