هیچکدام از شهربازی های سرپوشیده سنندج مجوز استاندارد ندارند

شهناز حسن زاده روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه هم اکنون 15 شهر بازی سرپوشیده در سنندج فعالیت دارند نسبت به فعالیت غیرمجاز این شهربازی ها به مردم هشدار داد و به مردم توصیه کرد از این شهربازی های سرپوشیده استفاده نکنند.
وی فضای شهربازی و تجهیزات بازی کودکان را حساس توصیف کرد و گفت: شرایط شهربازی ها و تجهیزات آن مشمول استاندارد اجباری است.
او با اشاره به اینکه هرگونه بهره برداری از وسایل بازی فاقد استاندارد، غیرقانونی است افزود: اداره استاندارد از فعالیت هرگونه شهربازی غیراستاندارد جلوگیری می کند و وسایل و تجهیزات بازی فاقد استاندارد پُلُمپ می شوند.
وی داشتن مدیر فنی و تاییدیه شهرداری و آتش نشانی برای شهربازی های سرپوشیده را ضروری دانست و گفت: در صورتی که شهربازی های سرپوشیده این موارد را رعایت نکنند اتاق اصناف مجاز است آنها را پلمپ کند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون چندین جلسه در زمینه ضرورت استاندارد سازی شهربازی های سرپوشیده با اتاق اصناف، نظام مهندسی، استانداری و مدیریت بحران برگزار شده است افزود: اگر این شهربازی ها ظرف مدت دو هفته ضوابط استاندارد را رعایت نکنند پلمپ خواهند شد.
حسن زاده در ادامه با اشاره به تعطیلی پنج شهربازی در استان به دلیل عدم رعایت استاندارد گفت: شهربازی های غیر استاندارد حق فعالیت ندارند.
به گفته وی تمام تجهیزات پارک ملت سنندج غیراستاندارد بود به همین دلیل این پارک سال گذشته با همکاری دادستان و سازمان پارک ها پلمپ شد.
رییس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد و تحقیقات کردستان همچنین از پلمپ شهربازی پارک رضوان قروه، شهربازی بیجار و دو شهربازی در سقز خبر داد و گفت: هر دستگاهی که گواهینامه ایمنی نداشته باشد پلمپ می شود.
او با اشاره به پلمپ شدن پیست اسکی شهربازی بیجار به دلیل نداشتن پروانه ایمنی نیز گفت: پروانه ایمنی برای تجهیزات شهربازی ها ضروری است.
حسن زاده افزود: دایرکردن شهربازی ها و تجهیزات مورد استفاده در آن باید کاملا طبق ضوابط استاندارد باشد و مسایل ایمنی و کیفی شهربازی ها رعایت شود.
وی یادآورشد: خوشبختانه از سال های گذشته تاکنون هیچ حادثه ناگواری در شهربازی های استان گزارش نشده است.
به گفته وی همه شهرداری ها و بهره برداران در راستای بهره برداری از وسایل بازی در پارک ها و شهرهای بازی باید به قوانین استاندارد توجه کنند و اگر دستگاهی نقصی داشته باشد در صورت اقدام نکردن برای رفع آن، این دستگاه پُلُمب می شود.
حسن زاده تاکیدکرد: شهربازی ها موظفند تابلوی استاندارد در شهربازی ها و کنار دستگاه بازی و تجهیزات نصب کنند تا مردم بتوانند آن را از نزدیک ببینند و مردم نیز باید هنگام استفاده از شهربازی ها به گواهی تاییدیه ایمنی و تابلوی تجهیزات توجه داشته باشند.
رییس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد و تحقیقات کردستان با اشاره به به اینکه برخی نهادها ، متولی نظارت بر فعالیت شهربازی ها هستند گفت: شهرداری ها و شرکت های خصوصی موظفند در این زمینه بازرسی های و نظارت های لازم را داشته باشند.
حسن زاده متولی شهربازی های سرباز را سازمان پارک ها و فضای سبز و شهرداری ها دانست و تاکیدکرد: بهره بردارن باید شهربازی ها را بیمه کنند در غیر این صورت مشمول مسوولیت خواهند بود.
رییس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد و تحقیقات کردستان با اشاره به اینکه شرکت های خصوصی هر سه ماه یکبار از پارک های بازی و شهربازی ها بازدید می کنند تاکیدکرد: شهروندان در صورت مشاهده فرسودگی و معایب تجهیزات بازی می توانند شکایت خود را به سامانه 10001517 گزارش کنند.
7352/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هیچکدام از شهربازی های سرپوشیده سنندج مجوز استاندارد ندارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات