ایجاد واحد مددکاری اجتماعی/تشکیل پرونده قضایی و شخصیت برای مجرمان

به گزارش دریافتی روز سه شنبه ایرنا هادی هاشمیان با بیان این که امیدواریم تا پایان امسال واحدهای مددکاری در همه حوزه های قضایی فعال و پاسخگوی مردم باشند، افزود: مهمترین وظیفه مددکاران در محاکم بررسی شخصیت مجرم و تشکیل 'پرونده شخصیت' در کنار پرونده قضایی است.
وی گفت: پرونده شخصیت حاوی نتایج مطالعات و آزمایش‌های پزشکی، روان‌شناسی، روان‌پزشکی و پژوهش‌های اجتماعی درباره متهم و محکوم است.
هاشمیان اضافه کرد: تطبیق مجازات‌ها، اقدامات تامینی و تربیتی و به طور کلی تصمیم‌های قضایی با شخصیت متهم یا بزهکار ، مهمترین هدفی است که با راه اندازی واحد های مددکاری به دنبال آن هستیم.

* تشکیل کارگروه پیشگیری از وقوع جرم با مشارکت دادگستری و صدا و سیما
رییس دادگستری کل گلستان از تشکیل کارگروه پیشگیری از وقوع جرم خبر داد و گفت: این کارگروه با مشارکت معاونان دادگستری و صدا و سیمای مرکز استان و به دبیری معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تشکیل شده است.
هاشمیان افزود: استفاده از ظرفیت های این دو نهاد در راستای پیشگیری از وقوع جرم، کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه در حوزه خانواده و بالا بردن آگاهی های حقوقی مهمترین اهداف این کارگروه می باشد.
وی با بیان این که تجربه نشان داده است هر چه سطح اطلاعات و آگاهی های حقوقی مردم بیشتر باشد از تعداد پرونده های ورودی به محاکم کاسته می شود ، اضافه کرد: همکاری صدا و سیما و دستگاه قضایی می تواند علاوه بر افزایش صلح و سازش در جامعه، از قضایی شدن بسیاری از دعاوی که ماهیت قضایی ندارند، جلوگیری کند.
هاشمیان به تعامل دستگاه قضایی با بخش های مختلف و سیر نزولی ثبت پرونده در دادگستری های استان اشاره کرد و گفت: کاهش ورود 13 هزار پرونده به محاکم استان نشان می دهد می توان با عزم جمعی، گام های موفقی در راستای کاهش جرم و آسیب های اجتماعی در استان برداشت.
1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایجاد واحد مددکاری اجتماعی/تشکیل پرونده قضایی و شخصیت برای مجرمان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات