روزنامه سوزجو ترکیه مدعی، دست داشتن آنکارا در قتل عام سوریه شد

این روزنامه در شماره روزسه شنبه خود به نقل ازمنابع محلی در سوریه نوشت : نشانه های تازه ای از دست داشتن دولت آنکارا در قتل عام وحشتناکی که در روزهای چهار، پنجم و ششم ژوئن سال 2011 میلادی در شهر جسر الشغور سوریه رخ داده، بدست آمده است .
این روزنامه به نقل از دومین بخش از اظهارات 'موسی اوزاوغورلو' که در زمان حادثه به عنوان خبرنگار تلویزیون دولتی ترکیه در منطقه ماموریت داشت نوشت: شاهدان عینی گفته اند بعداز وقوع قتل عام شمار زیادی پوکه گلوله متعلق به ترکیه و ایتالیا در منطقه یافته اند.
این خبرنگار افزوده است: وقتی بعداز گذشت یک هفته از قتل عام جسر الشغور به محل حادثه رسیدند، بوی شدید اجساد قربانیان که در کنار رود عاصی افتاده بودند، به شدت به مشام می رسید و قتل عام نه تنها در جسر الشغور بلکه در روستاهای علوی نشین منطقه نیز از جمله روستای اشتبرق صورت گرفته و سرنخ هایی از دست داشتن ترکیه بدست آورده اند.
به ادعای این خبرنگار که گویا بعدها از سازمان تلویزیون ترکیه استعفا داده است، در آن دوره نه تنها نظامیان کشته و اجساد آنها به رودخانه انداخته شده، شمار زیادی از غیر نظامیان که به اصطلاح به انقلاب مردمی علیه دولت سوریه نپیوسته اند، نیز کشته شده اند.
او گفته است وقتی وارد روستای علوی نشین شدیم صدها نفر در حمایت از بشار اسد در حال تظاهرات بودند و قتل عام و تجاوز حتی به کودکان خردسال را محکوم کرده و به نظامیان آب و غذا می دادند.
بنابر این گزارش، مردم روستای علوی نشین به اوزاوغلو گفته اند، تروریستها که سلاحهای خود را از ترکیه گرفته بودند، با رسیدن خبر حرکت نیروهای دولتی سوریه به منطقه، ضمن بمب گذاری پل ها و نقاط حساس برای سد کردن ورود نیروهای دولتی، به عنوان آوارگان سوری که گویا از ظلم بشار اسد فراری هستند، به ترکیه متواری شده اند.
سوزجو با اشاره به اینکه شمار زیادی از این افراد هنوز به همراه خانواده های خود در اردوگاههای آوارگان سوری در ترکیه بسر می برند.
جـِسر الشُغور یکی از شهرهای کشور سوریه واقع در استان ادلب است. این شهر در کنار رود عاصی (اُرونتس) و در جاده اصلی لاذقیه به حلب واقع شده‌است. جسرالشغور در 75 کیلومتری لاذقیه و 104 کیلومتری حلب قرار دارد.
خاورم/2011**1579

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روزنامه سوزجو ترکیه مدعی، دست داشتن آنکارا در قتل عام سوریه شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات