بغداد، امسال رمضان آرامی دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، همان طور که معاون فرماندهی تشکیلات مردمی الحشد الشعبی در روز یکشنبه گذشته (5 ژوئن) تاکید کرد، منبع 80 درصد عملیات تروریستی علیه بغداد، از داخل فلوجه در 50 کیلومتری غرب پایتخت عراق بوده است.
وجود بیش از دو هزار تا 2500 تروریست در داخل فلوجه که 'ابومهدی المهندس' به آن اشاره کرده، کافی بود که بغداد در هر رمضان به جای ماه معنویت و عبادت به ماه انفجارهای تروریستی و خاک و خون کشیده شدن روزه داران بیگناه تبدیل شود.
بعد از سال ها مخالفت و کارشکنی آمریکایی ها و فشار کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و برخی ایادی سیاسی آنها در داخل عراق، بالاخره نیروهای مشترک مردمی و نظامی عراق در عرض 12 روز مثلث ناامنی در غرب بغداد، شامل کرمه، الصقلاویه و فلوجه را از وجود تروریست ها پاکسازی کردند.
اکنون اثری از این مثلث ناامنی که بالغ بر 700 تا 770 کیلومتر مربع مساحت دارد، باقی نمانده و فلوجه نیز بطور کامل در محاصره قرار گرفته و عملیات ورود به داخل شهر آغاز شده است و انتظار می رود، با اعلام آزادی فلوجه، رمضان امسال به امن ترین رمضان عراقی ها خصوصا مردم بغداد تبدیل شود.
اهل سنت عراق از روز گذشته (دوشنبه) طی مراسمی ویژه، ماه روزه داری را آغاز کرده در حالی که تعدادی از سران سیاسی و دینی اهل سنت همزمان با رمضان، پیام های صلح و دوستی مردم عراق را به رهبران منطقه رساندند.
شیخ 'عبداللطیف الهمیم' رییس دیوان اوقاف اهل سنت به همراه 'ابراهیم الجعفری' وزیر خارجه عراق، پیام های صلح و دوستی 'حیدر العبادی' را به مصر و اردن برد و 'خالد العبیدی' وزیر دفاع همین پیام را برای امیرنشین های کویت، امارات و قطر به ارمغان آورد و 'سلمان الجمیلی' وزیر برنامه ریزی نیز سلطان قابوس (سلطان عمان) را از جزییات پیام نخست وزیر عراق مطلع کرد.
شیعیان عراق نیز که از امروز سه شنبه عملا ماه روزه داری را آغاز کرده اند، در هیات های مشترک با برادران اهل سنت، در رساندن این پیام های دوستی و محبت به رهبران منطقه مشارکت کرده اند.
کمک و پشتیبانی شیعیان و اهل سنت به آوارگان منطقه فلوجه که مجبور شده اند امسال به خاطر آفت تروریسم، در خارج از خانه های خود در اردوگاه ها، رمضان را سر کنند، یکی دیگر از جلوه های وحدت بخش رمضان امسال در عراق است.
پیام های رهبران سیاسی عراق در رمضان برای مردم این کشور نیز عموما در برگیرنده امیدواری به آینده بعد از آزادی سازی کامل فلوجه است و مژده داده اند که تکمیل این حلقه های پیروزی در بازپس گرفتن 'موصل' و 'حویجه' از تروریست ها طی سال جاری میلادی خواهد بود.
در این راستا رهبران عراق تنها به بیانیه ها اکتفا نکردند، بلکه از طریق پیام های کوتاه تلفن همراه این مژده را به مردم عراق داده اند که رمضان امسال رمضان معنویت، پیروزی و آرامش و ثبات خواهد بود.
دولت عراق به مناسبت ماه رمضان ساعات کار اداری را یک ساعت کاهش داده و شهرداری بغداد با توجه به فضای امنی که در پایتخت ایجاد شده، طبق بیانیه ای اعلام کرد که 80 درصد خدمات شهری خود را در ساعات شب انجام می دهد.
خاورم *4*353*1770**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بغداد، امسال رمضان آرامی دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات