پیگیری مطالبات شهرداری از دولت خط قرمز ماست

محسن پیرهادی منتخب چهارمین دوره شورای شهر تهران عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: پیگیری موضوعاتی مانند مطالبات شهرداری از دولت جزو خط قرمزهای ما است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن پیرهادی در دویست و شصت و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران درباره میزان بدهی‌های دولت به شهرداری تهران اظهار داشت: ما باید بدانیم در آغاز فعالیت شورا قسم یاد کرده‌ایم که از حقوق مردم دفاع کنیم اگر در این خصوص نگاه بخشی داشته باشیم، قطعاً کارمان را به درستی انجام نداده‌ایم.

وی با بیان اینکه مطالبات مدیریت شهری از دولت مطالبات شهر است، گفت: هر نهادی که به مدیریت شهری بدهکار باشد باید آن را پرداخت کند ضمن اینکه پیگیری چنین موضوعی جزو خط قرمزهای ما محسوب می‌شود. بدهی 14 هزار میلیاردی دولت به شهرداری می‌تواند به گسترش خطوط فعلی مترو کمک کند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: اگر اعضای شورا تمایلی به مقایسه میزان مطالبات در دولت‌های مختلف دارند می‌توانند سه سال ابتدایی دولت را با دولت قبلی و با درنظر گرفتن شرایط مورد مقایسه قرار دهند.

محسن سرخو عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نیز اظهار داشت: حدود یک سال و نیم قبل پیشنهاد دادند مطالبات شهرداری از دولت مورد بررسی قرار گیرد اما این امر باید توسط سازمان حسابرسی انجام می‌شد تا مورد پذیرش دولت باشد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی دولت پرداخت‌ها محدود شده ولی باید جلساتی با سازمان حسابرسی برگزار کنیم تا میزان مطالبات شهرداری از دولت به تأیید این سازمان برسد.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: باید در یک جلسه علنی میزان دقیق بدهی و مطالبات شهرداری اعلام شود و برای این کار لازم است که حسابرسی از قبل در اختیار اعضای شورا قرار گیرد تا شورا به دور از نگاه‌های سیاسی آن را بررسی کند. قطعاً گزارش حسابرسی باید توسط شهرداری انجام شود نه یک کمیسیون در شورای شهر.

انتهای پیام/48

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیگیری مطالبات شهرداری از دولت خط قرمز ماست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات