انگلیس در صورت خروج از اتحادیه اروپا دیگر راه بازگشتی نخواهد داشت

المار بروک رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اروپا به انگلیس هشدار داد که در صورت بله انگلیسی ها به خروج از اتحادیه اروپا در همه پرسی دیگر مذاکرات مجددی برای عضویت این کشور در اروپا در آینده وجود نخواهد داشت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، "المار بروک"، رئیس کمیسیون سیاست خارجی اتحادیه اروپا به انگلیس در این باره هشدار داد که به این مسئله امیدوار باشد که بعد از گفتن بله به خروج از اتحادیه اروپا در آینده بتواند برای عضویت مجدد مذاکره و توافق کند.

بروک در مقابل خبرنگاران در استراسبورگ گفت که هیچ گونه مذاکرات جدیدی درباره توافق مجدد با انگلیس وجود نخواهد داشت. ما نمی خواهیم یک سابقه برای کشورهای دیگر برای دنبال کردن چنین رویکردی داشته باشیم.

در 23 ژوئن (سوم تیرماه) انگلیسی ها  در یک همه پرسی درباره خروج و یا ماندن کشورشان در اتحادیه اروپا رای گیری می کنند.

بروک تصریح کرد که بحث های فعلی انگلیس درباره خطرات مهاجرت از اتحادیه اروپا یک بحث ساختگی است که امنیت کاذب و غلطی را ایجاد می کند. مانند سابق کنترل های مرزی انگلیس وجود دارد. انگلیسی ها باید ببینند حمایتی را که از طرف ما دارند ( در صورت خروج) کاهش پیدا می کند. پس شرایط انگلیس در موضوع مهاجرت بدتر می شود.

وی افزود: علاوه بر این انگلیسی ها می خواهند لزوما همچنان از بازار داخلی سود ببرند و برای این منظور باید تردد آزادانه کارگران را تضمین کنند و در این باره هیچ استثنایی وجود ندارد.

"المار بروک" در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که این به نفع هر دو طرف و بیشتر انگلیس است که ما در کنار هم باقی بمانیم. آمادگی از طرف ما وجود دارد. ما باید بر اساس حقایق و نه احساسات گذشته سخن بگوییم.

وی افزود: در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و بله انگلیسی ها به این مسئله در همه پرسی باید به این تصمیم احترام گذاشته شود. بعد از آن عضویت خاتمه می یابد. پس از آن تنها مذاکرات جدایی وجود خواهد داشت.

در جدیدترین نظر سنجی ها حامیان اتحادیه اروپا در انگلیس کمی جلوتر از مخالفان قرار دارند. در یک بررسی "دیلی تلگراف"، 48 درصد از شهروندان انگلیسی خواستار ماندن در این اتحادیه و 47 درصد با آن مخالف بودند.

نتیجه یک نظر سنجی موسسسه "یوگو" هم نشان می دهد که 43 درصد خواستار ماندن و 42 درصد خواستار خروج از این اتحادیه هستند.

در مجموع، نتایج نظر سنجی ها از رقابت شانه به شانه مخالفان و حامیان خروج از اتحادیه اروپا در انگلیس خبر می دهد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انگلیس در صورت خروج از اتحادیه اروپا دیگر راه بازگشتی نخواهد داشت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات