هشدار ابتکار: روند تخریب محیط زیست رو به تشدید و تزاید است

هشدار ابتکار: روند تخریب محیط زیست رو به تشدید و تزاید است جامعه > محیط زیست - مهر نوشت: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این واقعیت تکان دهنده دنیای امروز است که روندها رو به تشدید و تزاید است و امروز زمان نداریم تا اقدام برای رفع این معضلات را در دستور کار آینده قرار دهیم.

معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم جایزه ملی محیط زیست گفت: امیدواریم بتوانیم برای الگوسازی در راستای حفظ محیط زیست چه در سطح آحاد مردم و چه در سطح مدیران دولتی گامی برداریم.

ابتکار ادامه داد: جوایز جهانی محیط زیست امروز نقش قابل توجهی دارند زیرا یک الگو و شیوه را برای جهانیان فراهم می کنند که می تواند راهگشای دیگران باشد. ما هم بر اساس رویه ای که از زمان دولت اصلاحات پایه گذاری شد جایزه ملی محیط زیست را با داوری مستقل انجام می دهیم و امیدواریم در جهت الگوسازی برای کشور موثر باشیم.

وی افزود: امروز بحث مسائل مربوط به آب، خاک، فرسایش خاک و هدررفت منابع از معضلات جهانی محیط زیست است و یک عامل این موضوع هدر رفت منابع غذایی است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: بیش از ۲۸ درصد غذایی که در دنیا تولید می شود هدر می رود. بر اساس آخرین گزارش ها وضعیت کشور ما از روند جهانی هم کمی بدتر است و این می تواند دلیلی برای از بین رفتن منابع آب و خاک و منشایی برای گرد و غباری که از غرب به کشور می آید باشد.

ابتکار گفت: زمانی نداریم تا اقدام برای رفع این معضلات را در دستور کار آینده قرار دهیم و این واقعیت تکان دهنده دنیای امروز است که روندها رو به تشدید و تزاید است و امروز دیگر زمان نداریم.

وی با اعلام اینکه پس از ابلاغ سیاست های کلی توسط مقام معظم رهبری رویکرد خوبی به محیط زیست را در قوای مختلف خصوصا در دولت شاهد هستیم و می توانیم امیدوار باشیم که رویکردهای خوبی اتخاذ شده اما این فقط آغاز کار است و این رویکردها باید گسترش پیدا کند.

۴۷۴۷

کلید واژه ها: سازمان محیط زیست - معصومه ابتکار - دوستداران محیط زیست -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هشدار ابتکار: روند تخریب محیط زیست رو به تشدید و تزاید است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات