مرزنشینان استان اردبیل 31 میلیون دلار معافیت گمرکی دارند

به گزارش ایرنا ، احمد عظیمی روز سه شنبه در جلسه کمیسیون برنامه ریزی و هماهنگی نظارت بر قاچاق کالا و ارز شهرستان مشگین شهر افزود: متاسفانه در سال های گذشته تعاونی های مرزنشینان استان با استفاده از شگردهای مختلف مرزنشینان را از این امتیاز بی بهره کرده و سودهای کلانی برده اند.
وی با بیان اینکه تعاونی های مرزنشینان مجاز به وارد کردن 71 قلم کالا هستند گفت: در سال گذشته از حدود 10 هزار تن برنج وارداتی از محل سهم مرزنشینان حتی یک کیلوگرم در بین اعضای این تعاونی ها توزیع نشده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در سال های اخیر مافیای تهیه و توزیع عرضه سموم کشاورزی در شهرستان مشگین شهر نیز موجب از بین رفتن بخش وسیعی از مزارع و باغات این منطقه شده که باید در این زمینه چاره اندیشی شود.
وی همچنین از تعطیلی و پلمپ مراکز عرضه البسه دست دوم خارجی معروف به لباس های تانا کورا خبر داد.
او گفت: تا پایان خرداد تمام این مراکز در استان اردبیل تعطیل می شوند.
وی با بیان اینکه بیشترین آسیب در حوزه سلامت استان مربوط به عطاری ها است خواستار نظارت بیشتر دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بر نحوه فعالیت عطاری ها شد.
فرماندار مشگین شهر نیز در این جلسه با تقدیر از عوامل ستاد مبارزه با کالای قاچاق شهرستان گفت: پرونده های مربوط
به سموم کشاورزی و آرد خام غیر مجاز منطقه در دست بررسی است.
ابراهیم امامی با بیان اینکه استفاده از فرایند نسخه نویسی در تجویز سموم کشاورزی موجب کاهش آسیب های ناشی از نحوه استفاده و نوع سموم خواهد شد از برنامه ریزی برای عرضه سموم کشاورزی با نسخه گیاه پزشکان و کارشناسان کشاورزی خبر داد.
7117/6018

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرزنشینان استان اردبیل 31 میلیون دلار معافیت گمرکی دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات