ادارات دولتی در تحقق حقوق ایثارگران شاغل کوتاهی نکنند

به گزارش ایرنا ، اقبال عباسی روز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران شاغل در دستگاه های دولتی استان گفت: در احقاق حقوق تعریف شده جامعه هدف منعی وجود ندارد اما روند تحقق آنها باید به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.
وی افزود: حقوق قانونی ایثارگران شاغل در دستگاه های دولتی فقط شامل استخدام نمی شود بلکه مواردی همچون تسهیلات بانکی ، صدور پروانه ساختمانی ، ارایه زمین ، سهمیه کنکور ، درمان ، بیمه ، خدمات اداری ، مناصب دولتی و آخرین وضعیت اشتغال آنها را در ادارات دولتی دربرمی گیرد.
وی اظهار کرد: نمایندگان ادارات کل استان در شورای هماهنگی امور ایثارگران شاغل در ادارات دولتی باید مدافع حقوق ایثارگران باشند و مدیران دولتی پرکار و کم کار در تحقق حقوق ایثارگران باید معرفی ، تجلیل یا تنبیه شوند.
عباسی بیان کرد: استخدام آشنایان به بهانه رزمنده بودن شامل سهمیه استخدام ایثارگران در دستگاه های دولتی نمی شود و استفاده مدیر دستگاه از عنوان رزمنده برای جذب نیروی کار آشنا اعمال تبعیض است.
او ادامه داد: دستگاه های دولتی به رعایت سهیمه استخدام ایثارگران با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف هستند و با موارد مغایر با آن باید با جدیت برخورد شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری اردبیل از دستگاه های دولتی خواست برای جلسه آینده شورای هماهنگی امور ایثارگران شاغل در دستگاه های دولتی ، علاوه بر موضوع استخدام ایثارگران در مورد سایر خدمات ارایه شده به آنها گزارش کار بدهند.
علی منصور لکورج ، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: برابر قانون 25 درصد استخدام نیرو در دستگاه های دولتی شامل ایثارگران است و فرزندان شاهد ، جانبازان ، فرزندان جانبازان و همسران شهدا را دربرمی گیرد.
وی افزود: گزارش خدمات ارایه شده به ایثارگران شاغل در ادارات دولتی از 37 دستگاه اداری اخذ شده و 50 دستگاه نسبت به ارایه آن اقدام نکرده اند و موضوع همچنان پیگیری می شود.
وی اظهار کرد: اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران بیشترین و شرکت کشت و صنعت کمترین میزان جذب سهمیه استخدام ایثارگران را در استان داشته اند.
لکورج بیان کرد: در سال گذشته بیشترین دیدار با خانواده ایثارگران از سوی دستگاه های دولتی در قالب طرح سپاس از سوی سپاه حضرت عباس (ع) استان انجام شد.
رحیم صدقیان مشاور استاندار در امور ایثارگران نیز در این جلسه از برگزاری نشست صمیمی فرزندان شاهد و ایثارگر با استاندار اردبیل برای رفع مشکلات آنها با عنوان برنامه یادگاران شاهد خبر داد.
وی گفت: برگزاری آیین هایی مانند دیدار با خانواده های شاهد و ایثارگر به طول سال تعمیم یافته و از تمرکز اجرای آنها در مناسبت های خاص صرف نظر می شود.
وی از اهتمام مسوولان ارشد استان در پیگیری و رفع مشکلات ایثارگران استان قدردانی کرد.
7124/6018

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ادارات دولتی در تحقق حقوق ایثارگران شاغل کوتاهی نکنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات