راهبردهای انجمن اسلامی دانش آموزان در بستر «جهاد کبیر» تشریح شد

به گزارش خبرگزاری مهر، دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در دومین نشست مسئولان اتحادیه استان‌ها با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان سپاه گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان سپاه از واژه «جهاد کبیر» استفاده کرد که این نشان دهنده‌ی شرایطی جدید در وضعیت فرهنگی و اقتصادی کشور است و نقش راهبردی اتحادیه در وضعیت فعلی باید مشخص شود.

وی گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در اینجا چهار راهبرد تشکیلاتی دارد که این راهبردها می‌تواند به بستر جهاد کبیر نقش و مسئولیت تشکیلات را مشخص کند.

تقویت بعد معرفتی و معنوی اتحادیه

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: راهبرد اول تقویت بعد معرفتی و معنوی اتحادیه است که مقام معظم رهبری در فرمایشات خود با دانش‌آموزان بر تقویت بعد معرفتی و سلوک معنوی اشاره داشتند توجه به نماز و انس با قرآن‌کریم باید مورد توجه قرار بگیرد و با این نگاه برنامه‌ها را مورد بازخوانی محتوایی قرار دهیم نماز، قرآن و توسل در هیئت‌های انصارالمهدی(عج) مورد توجه قرار گیرد تا فارغ‌التحصیلان با قرآن مانوس باشند.

تقویت روحیه انقلابی

علامتی با اشاره به تقویت روحیه انقلابی خاطرنشان کرد: رویکرد دوم اتحادیه تقویت روحیه انقلابی دانش‌آموزان است و این کار عملیاتی و جدی را می‌طلبد و بایستی بدانیم چه روش‌هایی باعث تقویت روحیه انقلابی می‌شود و تعریفی مشخص را به دانش‌آموزان ارائه دهیم.

اتخاذ رویکر تربیتی در برنامه‌ها

وی گفت: اتخاذ رویکر تربیتی در برنامه‌ها به جای رویکرد اجرایی راهبر سوم تشکیلات است که باید مورد توجه قرار گیرد برنامه‌های فرهنگی اتحادیه فط نباید اجرا شود بلکه باید اثر گذار باشد و باید در کنار تیم اجرایی یک ناظر وجود داشته باشد که حواسش به کار تربیتی هم باشد.

تقویت روحیه کار و تولید

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: تقویت روحیه کار و تولید رویکرد چهارم است که این رویکرد در سالی که با نام اقدام و عمل نامگذاری شده بسیار مهم است زیرا دانش‌آموزان باید روحیه کار را داشته باشند و حداقل با یک مهارت آشنا باشند که مصرف کننده صفر نباشند و خروجی اتحادیه نیروهایی پر تلاش و کارآفرین باشند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راهبردهای انجمن اسلامی دانش آموزان در بستر «جهاد کبیر» تشریح شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات