ادغام ترک دخانیات در مراکز درمان و بازتوانی اعتیاد در ۵ استان

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن روشن‌پژوه از ادغام ترک دخانیات در مراکز درمان و بازتوانی اعتیاد در ۵ استان کشور به صورت آزمایشی خبر داد و گفت: در راستای تحقق اهداف و ایفاد رسالت و ماموریت خویش که همانا حفظ و ارتقاء سلامت جامعه از طریق کاهش تقاضای مواد و کاهش بار اعتیاد در سطح کشور است، مبتنی بر شواهد علمی و اجرایی، طرح‌ها و اقدامات جدیدی را برنامه‌ریزی و تدوین کرده است.

معاون مرکز پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور، تصریح کرد: یکی از این برنامه‌ها، اجرای آزمایشی ادغام ترک دخانیات در مراکز درمان، بازتوانی اعتیاد است که این طرح طی عقد تفاهمنامه همکاری مشترک فی مابین این معاونت و مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات پژوهشکده سل و بیماری‌های ریوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ۵ استان منتخب تهران، خراسان رضوی، فارس، اصفهان و آذربایجان شرقی اجرا می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: در فاز نخست همزمان با هفته ملی بدون دخانیات،  تعداد ۲۰ نفر از درمانگران اعتیاد در مراکز اقامتی و سرپایی آموزش دیدند و پس از آن مداخلات درمانی ترک دخانیات همزمان با درمان اعتیاد به مواد در مراکز ارائه می‌شود که پس از مستندسازی و ارزشیابی، در کل کشور توسعه و گسترش خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ادغام ترک دخانیات در مراکز درمان و بازتوانی اعتیاد در ۵ استان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات