گزارش تلفیقی صورت های مالی شهر تهران نیاز به تصویب ندارد

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر امانی با اشاره به تذکر یکی از اعضای شورای شهر تهران در خصوص گزارش تلفیق سال ۹۰ شهرداری گفت: گزارش تلفیقی صورت های مالی شهر تهران نیازی به طرح در شورای شهر تهران و تصویب ندارد. این موضوع را خود چمران و حسابرس به صورت رسمی و شفاف اعلام کرده اند.

وی ادامه داد: گفته شد، گزارش تلفیق با تو بمیری و من بمیری اصلاح شده است! حسابرس وقتی پیش نویس حسابرسی آماده می شود، موظف است آن را در اختیار سازمان مربوطه گذاشته و جواب را دریافت کند. حتی خود حسابرس هم اعلام کرد که چون جواب های شهرداری قانع کننده بود، بسیاری از بندها را حذف کردیم.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه گزارش تلفیق صورت های مالی گزارش تفریغ نیست، تصریح کرد: این گزارش عملکرد شهرداری محسوب نمی شود و خود حسابرس هم به این موضوع اذعان داشته است. نتیجه این گزارش آن است که صورت های مالی شرکت ها و سازمان های شهرداری را با هم و با شهرداری تهران تدقیق می کنم. همچنین این گزارش ها را تجمیع می کنند و با استانداردهای حسابرسی تدقیق می کند؛ ۹۰ درصد آن هم شکلی است، نه محتوایی.

وی افزود: در سال ۹۰ هم گزارش شهرداری و هم گزارش همه سازمان ها و شرکت ها مقبول یا مشروط بوده است؛ در نهایت همه این ها جمع شده است و به گزارش تلفیق صورت های مالی تبدیل شده است. از این رو نباید مسایل را با هم خلط کنیم.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: آن چیزی که ما موظف هستیم به شورا ارایه کنیم، گزارش تفریغ بوده است. در این زمینه برای اولین بار در تاریخ بلدیه تفریغ بودجه شهرداری ۳۰ اردیبهشت و حتی یک روز زودتر از موعد مقرر قانونی تقدیم شورای شهر شد.

امانی بار دیگر تاکید کرد: شهرداری هیچ الزام قانونی در زمینه تلفیق ندارد و شورا هم تنها این گزارش تلفیق را استماع می کند. تنها چیزی که نیاز به مصوبه دارد، لایحه تفریغ بودجه شهرداری تهران است.

وی عنوان داشت: اگر قرار است برای بحث های مالی و صورت های مالی بحث شود، باید تخصصی تر و منطقی تر بحث شود چرا که اتفاق عجیبی نیفتاده است.

امانی ابراز داشت: حسابرس شورای شهر تهران تلفیق مالی ۵ سال قبل را بررسی کرده است، در این گزارش مشکلاتی بوده است که آن را به شهرداری داده است و شهرداری نیز گزارش را اصلاح کرده است.

معاون شهردار تهران در پایان در پاسخ به سوال حقانی درباره فروش شهروند، گفت: فروشگاه شهروند به فروش نرفته است، ما پیش از این هم در این زمینه مصاحبه کرده و توضیح داده ایم که اگر قرار باشد این کار اتفاق بیفتد، حتما لایحه ای تقدیم می کنیم و مصوبه شورای شهر تهران را خواهیم گرفت.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش تلفیقی صورت های مالی شهر تهران نیاز به تصویب ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات