حجم تردد در جاده های گلستان دو برابر میانگین كشور است

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، مهندس "ابراهیم مبارك قدم" در دیدار و نشست با فرماندار آق قلا و هیات همراه در محل سالن اجتماعات راه و شهرسازی، میانگین حجم تردد در جاده های استان را حدود دو برابر جاده های كشور بیان كرد و گفت: افزایش تراكم نسبی جمعیت استان در مناطق كوهپایه و دشت  از جمله آق قلا، میزان تردد ها را در این استان به نسبت میانگین كشور بالاتر كرده است.

افزود: این سیاست با هدف افزایش كمی و كیفی تبادلات ترانزیتی در بخش كالا و مسافر و تسریع در زمان و كاهش هزینه ها دنبال می شود.

به گفته وی، در این سیاست، پروژه های عمرانی معنا یافته و اجرای آنها با توجه به منابع موجود و بر طبق اولویت ادامه می یابد تا شاهد به بار نشستن آنها در بازده زمانی كوتاه باشیم.

مبارك قدم تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی و همچنین اداره كل استان گلستان، ایمن سازی راه ها را اولویت نخست خود در برنامه های سال ۹۵ قرار داده است.

وی، اولویت های ایمن سازی راه ها را، نصب نیوجرسی، گاردریل و حفاظ های ایمنی، نصب، تعمیر و تعویض تابلو و علائم افقی و عمودی، خط كشی، توسعه روشنایی ها و همچنین شانه سازی محورها بیان كرد.

مبارك قدم ادامه داد: علی رغم اینكه در سال جاری اقدامات گسترده ای در بخش روكش آسفالت محورها در دستور كار قرار گرفته اما جزو اولویت های بعدی وزارتخانه برای محورها خواهد بود.

زمین و راه دو بازوی توسعه در هر منطقه است

این مقام اجرایی گلستان، راه و زمین را، دو بازوی توسعه در هر منطقه دانست و خاطر نشان كرد: عینیت و فیزیك هرگونه برنامه ریزی در زمین تحقق پیدا می كند و راه نیز، زیرساخت توسعه را بوجود می آورد.

مبارك قدم گفت: از محورهای اصلی اداره كل راه و شهرسازی گلستان برای توسعه راه های منطقه، چهارخطه كردن محور ترانزیتی گرگان- آق قلا به اینچه برون است كه در راستای برنامه های توسعه استان از جمله احداث بندر خشك و منطقه آزاد اینچه برون صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینكه وزارت راه و شهرسازی عهده دار تامین بخشی از اراضی مورد نیاز دستگاههای دولتی و خدمات رسان در امر توسعه و عمران است، ادامه داد: به دلیل محدودیت و مغایرت های قانونی موجود،واگذاری اراضی باید بدرستی صورت گیرد تا ضمن بهره مندی دستگاههای خدمات رسان از این مزیت، برنامه های توسعه و منافع نسل آینده نیز در جهت توسعه پایدار تامین شود.

مدیركل راه و شهرسازی گلستان با بیان اینكه هدف اصلی اداره كل در واگذاری اراضی، عمران و شهرسازی است، اضافه كرد: در شرایط كنونی، زمین مورد نیاز برای فضاهای آموزش عالی مطابق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و براساس تعریف سرانه، نوع فعالیت و همچنین متناسب با عرصه و اعیان و پیشرفت فیزیكی فضای مورد نظر اختصاص می یابد.

تسریع در اتمام پروژه میدان ورودی شهر آق قلا، مساعدت برای تامین زمین مورد نیاز دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور و تسریع در امور حقوقی آن، بررسی نحوه تامین زمین ساخت هنرستان كشاورزی غرب استان و تامین زمین جهت احداث و استقرار ستاد نیروی انتظامی شهرستان از مواردی بود كه در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حجم تردد در جاده های گلستان دو برابر میانگین كشور است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات