ظرفیت تجاری بنادر کشور به ۲۲۰ میلیون تن افزایش می یابد

جلیل اسلامی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هرچند طبق برنامه جامع، ظرفیت بنادر کشور باید به ۲۱۰ میلیون تن برسد اما به‌راحتی این میزان تا ۲۲۰ میلیون تن قابل‌دسترسی و افزایش است.

وی با اشاره به ایجاد بنادر سبز در کشور گفت: طرح ایجاد بنادر سبز موضوعی قدمی است و طبقان بنادری که در حاشیه رودخانه یا شهری واقع‌شده‌اند نباید مجموعه فعالیت‌هایشان مخرب محیط‌زیست باشد.

اسلامی افزود: مجموعه فعالیت بندر و شهر تاثیرات متقابل دارند واینگونه نباشد که تاثیرات منفی محیطی زیستی داشته باشند.

معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: طبق طرح بندر سبز، آلودگی صوتی، پساب‌های شهری، فاضلاب‌ها و فعالیت‌های مخرب محیط زیستی باید حذف شود.

اسلامی درباره طرح‌های بندری در شمال کشور یادآور شد: پروژه‌هایی که در شمال داریم با سرعت و کیفیت در حال انجام و این پروژه‌ها شامل طرح‌های زیرساختی، حوضچه، سیلو سازی، انبار سازی و غیره است.

وی عملکرد بنادر شمال را ۲۵ میلیون تن اعلام کرد و گفت: رونق تجاری سبب شد تا از این ظرفیت‌ها استفاده‌ای مطلوب داشته باشیم.

در این مراسم با تقدیر از زحمات منوچهر تاتینا، سیاوش رضوانی به عنوان مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی مازندران معرفی شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظرفیت تجاری بنادر کشور به ۲۲۰ میلیون تن افزایش می یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات