چراغ تئاتر اصفهان با همیاری مسئولان و هنرمندان روشن می‌شود

محمد نریمانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار مهر، با اشاره به تجلیل از هنرمندان اصفهانی، اظهار داشت: در این برنامه از هنرمندان تمام شاخه‌های هنری برای بهبودی و ارتقای سطح و کیفیت هنر شهر اصفهان دعوت به عمل آمده بود و اتفاق بسیار خوبی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه اصفهان داراری بزرگان هنری بسیاری است که هر کدام در رشته‌های مختلفی شاخص هستند، تصریح کرد: بدون شک هر کدام از این بزرگان را می‌توان مکتبی هنری نام گذاشت پس بسیار تاسف‌بار است که شهری با چنین بزرگان هنری، از اصل و ریشه خود عقب بماند.

پیشکسوت تئاتر اصفهان افزود: هر کدام از این بزرگان می‌توانند معایب فرهنگی و هنری شهر را به خوبی شناسایی کرده و قطعا بهترین برنامه‌ها را برای رفع این مشکلات دارند. زبان هنرمندان که از فکر آن‌ها سرچشمه دارد، زمینه‌ساز حل مشکلات خواهد بود زیرا هنر با زیبایی و لطافت خود نمی تواند عیب و مشکلی را در خود جست‌وجو کند.

وی با بیان این که جای خالی چنین برنامه‌ای در اصفهان بسیار خالی بود، گفت: من سال‌ها منتظر چنین برنامه‌هایی از سوی شهرداری بودم زیرا هنرمندان باید یکدیگر را ملاقات کنند و بسیار خوب و قابل توجه است که شهرداری با این که متولی هنر اصفهان نیست، خود را در این موضوع دخالت داده و سبب کمک به هنر و هنرمندان شده است.

بازیگر تئاتر و تلویزیون اصفهان تصریح کرد: در اصفهان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد، متولی هنر اصفهان است اما بدون شک شهرداری می‌تواند با بودجه‌های خود و فعالیت‌های دیگر، یاری‌رسان بهتری در این عرصه به هنرمندان باشد.

وی با بیان اینکه درهمه‌ جای دنیا شهرداری‌ها در کار هنر فعالیت دارند، افزود: در کشورهای اروپایی، شهرداری‌ها به صورت مستقیم و جدی فعالیت‌های هنری را پیگیری می‌کنند و چنین برنامه‌هایی در اروپا تنها با کمک شهرداری ها اجرایی می شود.

چراغ تئاتر اصفهان اکنون خاموش است

نریمانی درباره این موضوع که خروجی این جشن را باید در آینده مشاهده کرد، تاکید کرد: نباید در مدت زمان کوتاهی منتظر نتایج این برنامه‌ها بود زیرا بدون شک با یک برنامه اتفاق خاصی صورت نمی‌گیرد اما بدون شک در آینده شاهد اتفاقات خوب هنری در شهر اصفهان خواهیم بود.

وی افزود: کار فرهنگ یعنی کار ریشه‌ای و در این راستا باید با فکر و اختصاص زمان بر آن، اقدامات لازم را انجام داد؛ بنابراین اگر احتیاج به تحول در هنر شهر به چشم می‌آید، باید این برنامه‌ها را به صورت مستمر اجرا کنیم.

این پیشکسوت فرهنگ و هنر اصفهان در پاسخ به سئوالی مبنی بر این که چرا چراغ تئاتر اصفهان که خود دارای مکتب بوده، اکنون خاموش است، گفت: این موضوع به دلیل نبودن دغدغه‌ای برای تئاتر این شهر است اما به نظرم با برگزاری این برنامه، چنین نیازی در اصفهان دوباره شکل گرفته است.

وی تاکید کرد: اگر مثلث تئاتر اصفهان را رسم کنیم، سه ضلع آن را به ترتیب مسئولان، هنرمندان و مردم تشکیل می‌دهند. در صورتی که هنرمندان و مسئولان به خوبی خود را درگیر این برنامه‌ها نکنند مردم نیز تئاتر را به فراموشی می‌سپارند.

نریمانی افزود: در صورتی که مسئولان و هنرمندان با برنامه‌ریزی به فکر تئاتر در اصفهان باشند تئاتر اصفهان بار دیگر رونق می‌گیرد؛ روشن شدن چراغ تئاتر اصفهان نیاز به سرمایه و اندیشیدن و همیاری مسئولان دارد بدون این نکات چراغ تئاتر اصفهان خاموش می‌ماند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چراغ تئاتر اصفهان با همیاری مسئولان و هنرمندان روشن می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات