۵۰۰ دانشجوی خراسان جنوبی به اردوی طرح هجرت اعزام می شوند

مهدی صمدی فر در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: ۵۰۰ دانشجو از خراسان جنوبی به اردوهای دَه روزه طرح هجرت جهاد سازندگی در طی دو بازه زمانی اعزام می شود.

وی ادامه داد: تعدادی از این دانشجویان در بازه زمانی اول تا دهم تیرماه و تعدادی نیز از بیستم شهریور تا اول مهر ماه سال جاری به مناطق محروم استان اعزام می شوند.

صمدی فر با بیان اینکه از این تعداد، ۱۸ گروه از شهرستان بیرجند اعزام می شوند، افزود: چهار گروه خواهر و چهار گروه برادر از دانشگاه های اصلی و ۱۰ گروه جهادی نیز از دیگر مراکز دانشگاهی بیرجند به این اردوها اعزام می شوند.

مدیر سازندگی و کارآمدسازی بسیج دانشجویی خراسان جنوبی ادامه داد: محور فعالیت این گروه ها، اجرای پروژه ها عمرانی، فرهنگی، آموزشی و بهداشتی درمانی است.

وی با اشاره به اهداف اعزام این اردوها، بیان کرد: خودسازی دانشجویان، آشنایی با محرومیت جامعه و سازندگی و محرومیت زدایی در روستاها از جمله اهداف برگزاری این اردوها است.

اعزام ۳۵۰ دانشجو در اروهای سه روزه جهادی

صمدی فر از اعزام ۳۵۰ دانشجو در اردوهای سه روزه جهادی از ابتدای مهر ماه سال جاری خبر داد و گفت: این افراد به منظور تکمیل اقدامات اردوی جهادی ۱۰ روزه نیز اعزام می شوند.

وی ادامه داد: در سال ۹۴، تعداد ۴۰۰ نفر به اردوهای یک روزه و ۱۹۰ نفر به اردوهای سه روزه جهادی اعزام شده و به انجام فعالیت های کشاورزی، عمرانی، بهداشتی و درمانی و فرهنگی پرداختند.

 مدیر سازندگی و کارآمدسازی بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با بیان اینکه همچنین از ابتدای سال جاری شش گروه از استان به مناطق محروم اعزام شدند، افزود: بسیج دانشجویی در طول سال فعالیت های زیادی را در راستای خدمت رسانی به مناطق محروم  در طول ایام نوروز و تابستان دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۵۰۰ دانشجوی خراسان جنوبی به اردوی طرح هجرت اعزام می شوند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات