۱۵ زندانی جرایم مالی غیرعمد گلپایگان چشم انتظار خیران شهرستان

به گزارش خبرنگار مهر، غلامحسن حبیبی پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان، اظهار داشت: این نشست به منظور بیان برنامه جشن گلریزانی است که هر ساله طی یک سنت حسنه در راستای آزادی زندانیان محکوم مالی جرایم غیرعمد در کشور، استان و به تبع آن در این شهرستان برگزار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه امور زندان های استان، زمان برگزاری جشن گلریزان را در شهرستان ها پیگیری می کند، این شهرستان نیز همسو با دیگر شهرستان های استان آمادگی خود را در راستای برگزاری جشن گلریزان اعلام و روز ۱۵ ماه مبارک رمضان برابر با اول تیرماه و مصادف با روز میلاد امام حسن مجتبی (ع) آیین جشن گلریزان را در تالار اندیشه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد کرد.

رئیس اداره زندان گلپایگان ضمن تقدیر و سپاسگزاری از اقدامات خیرین، خیرخواهان و افرادی که دغدغه یاری رسانی به همنوعان خود را دارند، تصریح کرد: امیدواریم همشهریان غیور و نوع دوست طبق سال های گذشته ضمن حضور پررنگ در این جشن شرایط آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی را فراهم کنند، تا با اقدام آنها این افراد بتوانند به آغوش خانواده های خود بازگردند.

حبیبی با بیان اینکه سال گذشته در جشن گلریزان شهرستان گلپایگان حدود ۷۹۰ میلیون ریال کمک مالی به صورت تعهدی و نقدی با اهدای خیران جمع آوری شد، افزود: از این مبلغ ۵۶۰ میلیون ریال آن وصول و به حساب ستاد دیه استان اصفهان واریز و مابقی آن از سوی مددکار امور زندان در حال پیگیری وصول است که امیدواریم پس از جمع آوری این مبالغ مقدمات آزادی زندانیان مذکور فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه زندان شهرستان گلپایگان در سال گذشته ۱۰۴ نفر محکوم مالی جرایم غیرعمد داشت، اظهار کرد: از تعداد ۱۰۴ نفر محکومین مالی جرایم غیرعمد ۱۸ نفر آنها با اهدای پولی که از سوی خیرین و نیکوکاران این شهرستان تحویل ستاد دیه استان اصفهان شده بود، آزاد شدند و ۱۵ نفر دیگر نیز از سوی شهروندان و خیران گلپایگانی که در شهرهای دیگر از جمله تهران، اصفهان و ... ساکن هستند، مقدمات آزادی آنها فراهم شد.

بدهی ۵ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریالی محکومین جرایم غیرعمد

رئیس اداره زندان گلپایگان کل مبلغ بدهی محکومین جرایم غیرعمد را در سال گذشته پنج میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: اداره زندان شهرستان با دریافت مبلغ سه میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال از ستاد دیه استان که مبلغ دو میلیارد ریال آن به صورت بلاعوض و یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال آن به صورت وام و آورده زندانیان بود را در جهت آزادی محکومین فوق دریافت کرده است.

وی ادامه داد: با همکاری مددکاری و خیران توانستیم حدود یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال از مبلغ پنج میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال را از شکات تخفیف بگیریم.

رئیس اداره زندان گلپایگان تاکید کرد: در بحث اشتغال مددجویان با تمهیداتی که سازمان زندان ها دارد و با تأکیدات مدیرکل زندان های استان و مساعدت مراجع قضایی به ویژه دادستان و دادیار ناظر زندان، روزانه بیش از ۵۰ نفر از زندانیان به منظور اعزام به کار در خارج از زندان فرستاده می شوند و در این زمینه قراردادهایی که از سوی مراکز نیازمند نیروی کار با انجمن حمایت یا بنیاد تعاون بسته می شود، مددجویان واجد شرایط در کارگاه ها به کار گرفته می شوند.

وی با اذعان به اینکه پس از زندان مرکزی استان در زمینه اشتغال و اعزام به کار زندانیان، زندان شهرستان گلپایگان دارای رتبه دوم و در بین شهرستان ها رتبه اول در این زمینه است، تصریح کرد: ۱۲ نفر از مددجویان در بنگاه های زندان مانند سنگبری، گاوداری و کشاورزی مشغول هستند و حدود ۱۵ نفر نیز در بنگاه های خصوصی، شرکت های لبنی و همچنین در سال گذشته طبق قراردادی که با شرکت زراعی شهرستان منعقد شد کل برداشت سیب زمینی این شرکت از سوی مددجویان این شرکت جمع آوری و حقوق و دستمزد زندانیان به خانواده آنها پرداخت شد.

رئیس اداره زندان گلپایگان تصریح کرد: افرادی که مایل به پرداخت وجوه جهت آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد هستند می توانند مبالغ اهدایی خود را به شماره حساب های ستاد دیه استان؛ ۰۱۰۵۵۰۶۳۷۰۰۰۷ و انجمن حمایت از زندانیان شهرستان گلپایگان به شماره حساب ۰۱۰۵۲۰۲۱۸۴۰۰۷ واریز کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۱۵ زندانی جرایم مالی غیرعمد گلپایگان چشم انتظار خیران شهرستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات