باندهای سازمان یافته تکدی‌گری در کرج شناسایی می‌شود

فرماندار کرج فرماندار کرج از شناسایی باندهای سازمان یافته تکدی‌گری و سرپرستان این باندها در کرج خبر داد و گفت: تحقق این امر می‌تواند این معضل را به صورت ریشه‌ای برطرف کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، محمدتقی ایرانی در کارگروه ساماندهی متکدیان کرج که صبح امروز در فرمانداری کرج برگزار شد، اظهار داشت: پدیده تکدی‌گری، یک پدیده ناهنجار اجتماعی است.

فرماندار کرج با بیان اینکه یکی از معضلات اجتماعی شهر کرج در سال‌های اخیر پدیده تکدی‌گری بوده است، افزود: در راستای حل این مشکل باید مردم و مسئولان در کنار هم و با همدلی بیشتر همراه باشند.

وی با اشاره به اینکه در این راستا، طرح‌های مختلفی در دست اجرا است، گفت: برای حل این معضل اجتماعی اقداماتی از قبیل تهیه بانک اطلاعاتی و شناسایی باندهای سازمان یافته تکدی‌گری، کودکان کار و خیابان، اجرای طرح‌های ضربتی جمع‌آوری متکدیان و هماهنگی با امور اتباع خارجی برای اخراج متکدیان خارجی به بیرون از مرزها و کشور متبوع آنان است.

ایرانی با بیان اینکه شناسایی باندهای سازمان یافته تکدی‌گری و سرپرستان این باندها فرایندی زمان‌بر است، افزود: تحقق این امر می‌تواند این معضل را به صورت ریشه‌ای برطرف کند.

فرماندار کرج با اشاره به اینکه در حال حاضر برای زدودن  تکدی‌گران از چهره شهر، اجرای عملیات ضربتی در دستور این کارگروه قرار دارد، گفت: این طرح از روز 13 خرداد ماه آغاز شده که با همکاری شهرداری کرج، بهزیستی، کمیته امداد، مرکز بهداشت و دادگستری و ناجا در حال حاضر اجرا است.

ایرانی با بیان اینکه متکدیان جمع‌آوری شده به مرکز نگهداری موقت آسیب دیدگان  اجتماعی واقع در میدان استاندارد فرستاده می‌شوند، افزود: با حضور نمایندگانی از بهزیستی، کمیته امداد، اتباع و دانشگاه علوم پزشکی، غربالگری در مورد آن‌ها انجام می‌شود.

وی گفت: متکدیانی که مبتلا به اعتیاد هستند به اردوگاه ماده 16 یا کمپ‌های میان‌مدت ترک اعتیاد فرستاده می‌شوند که در این‌باره همکاری نیروی انتظامی و بهزیستی شایسته تقدیر است.

ایرانی با اشاره به کودکان کار و خیابان، گفت: پس از بررسی وضعیت سلامت و شناسایی خانواده‌های آن‌ها، در صورتی که بدسرپرست یا بی‌سرپرست باشند تحت حمایت و ارائه خدمات بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار می‌گیرند.

وی درباره اتباع خارجی اظهار داشت: پس از بررسی وضعیت کارت تردد به امور اتباع فرستاده می‌شوند تا مطابق هماهنگی‌های بعمل آمده با اداره اتباع، اتباع خارجی که کارت تردد نداشته باشند از مرزهای کشور بیرون رانده شوند.

فرماندار کرج با تاکید بر ضرورت همکاری مردم با مسئولان برای زدودن چهره شهر از وجود متکدیان، تصریح کرد: شهروندان باید بدانند متکدیان با ظاهرسازی فریبنده، نشان دادن آثار معلولیت و آسیب‌دیدگی و استفاده از کودکان، از دلسوزی و ترحم آن‌ها سوءاستفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند برای کمک و یاری رساندن به نیازمندان آبرومند، از مجراهای صحیح نظیر موسسات خیریه، سازمان‌های معتبر حمایتی نظیر کمیته امداد و بهزیستی اقدام کنند، افزود: مردم با پرهیز از پرداخت وجه به متکدیان سبب از بین رفتن این معضل اجتماعی در کرج می‌شوند.

ایرانی با اشاره به ضرورت حفظ کرامت انسانی نیازمندان، گفت: ما در نظام جمهوری اسلامی، به دنبال یاری رساندن به مظلومین در قالب حفظ کرامت‌های انسانی آن‌ها هستیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باندهای سازمان یافته تکدی‌گری در کرج شناسایی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات