تنوع سمن‌ها در زنجان افزایش یابد/ دولت توانایی پرداخت منابع مالی همه مطالبات جوانان را ندارد

استاندار زنجان استاندار زنجان با تاکید بر افزایش تنوع سمن‌ها در زنجان گفت: عدم تنوع در حوزه سمن‌ها یکی از اشکالات این طرح است چرا که تنها در چهار حوزه فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، جمشید انصاری ظهر امروز در نشست دیدار جوانان نخبه استان با استاندار اظهار داشت: دوره جوانی دوره خاصی از زندگی است و نیز آینده کشور و جامعه با حضور جوانان رونق و پیشرفت می‌کند و نگاه کشور به جوانان که سرمایه‌های هر جامعه‌ای هستند بی شک جامعه را به سوی پیشرفت هدایت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه حل بسیاری از مشکلات و مسائل کشور خطی نیست، عنوان کرد: اداره امور یک کشور از پیچیدگی خاص خود برخوردار است که امکان حل بسیاری از مشکلات را نمی‌تواند فراهم کند.

استاندار زنجان تصریح کرد: حل همه مشکلات نه تنها در حوزه جوانان بلکه تمامی حوزه‌ها نیازمند منابع مالی قابل توجهی است که امکانات و منابع مالی کشور ایجاب نمی‌کند.

وی با بیان اینکه بودجه عمومی کشور امسال 310هزار میلیارد تومان است، گفت: طرح کردن درخواست و مطالبات در حوزه جوانان اشکال ندارد ولی دولت برای تامین مطالبات جوانان به منابع مالی بالایی نیاز دارد و این امر در گرو تامین منابع کشور است.

انصاری خاطر نشان کرد: بانک‌ها 52 هزار میلیارد ریال سپرده سرمایه در گردش کار که از منابع پولی مردم در بانک است استفاده می‌کنند که اگر این منابع مالی به وام ازدواج 10 میلیون تومانی تخصیص پیدا یابد بخش صنعت از توسعه می‌ماند.

وی با اشاره به اینکه ازدواج و توقعات بالا در بین خانواده‌ها فرهنگ سازی نشده و به شکل مسابقه و چشم و هم چشمی در بین مردم رواج یافته است، عنوان کرد: اگر نهضت ساده برای برگزاری مراسم ازدواج تشکیل شود این مراسمات با هزینه کمتری برگزار می‌شود و انتظار از دولت پایین می‌آید و مشکلی در سیستم بانکی نیز ایجاد نمی‌شود.

استاندار زنجان ابراز کرد: 10درصد از مردم در کشور می‌توانند وارد شغل دولتی شوند و 90درصد مابقی در جای دیگر و در شغل‌های آزاد فعالیت می‌کنند با این اوصاف دولت نمی‌تواند همه فارغ التحصیلان را در شغل‌های دولتی استخدام کند.

وی با بیان اینکه 4 میلیون و 600 هزار نفر فارغ التحصیل کارشناسی و 2 میلیون نفر کارشناسی ارشد در کشور داریم، عنوان کرد: باید نگاه خانواده‌ها نسبت ایجاد اشتغال در جامعه تغییر کند و فارغ التحصیلان نیز باید به دنبال حرفه‌های نیاز بازار باشند.

انصاری گفت: دنیای اقتصاد دنیای عرضه و تقاضا است و تولید انبوه در زمینه صنایع دستی در استان وجود دارد اما اینکه شهر‌های دیگر خریدار صنایع دستی زنجان باشند حسن اقتصادی ویِژه‌ای برای استان زنجان دارد و نباید برخورد منفی با این مسئله شود.

وی با بیان اینکه بحث سمن‌ها در حوزه جوانان ایده بسیار مطلوبی است، عنوان کرد: حضور جوانان به صورت داوطلبانه در بخش‌های مختلف سمن‌ها بسیار قابل توجه است و تاثیر مثبتی بر جامعه دارد و می‌توانند به صورت جدی در زندگی اجتماعی آنها موثر واقع شود.

استاندار زنجان ابراز کرد: یکی از اشکالات در طرح سمن‌ها عدم تنوع است چرا که تنها در چهار حوزه فعالیت می‌کنند و باید در بخش‌های مختلف مثل علمی، ادبی، هنری و غیره فعالیت داشته باشد تا جوانان بتوانند استعداد‌های خود را محک بزنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تنوع سمن‌ها در زنجان افزایش یابد/ دولت توانایی پرداخت منابع مالی همه مطالبات جوانان را ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات