محرومیت پارک علم و فناوری هرمزگان از آزمایشگاه/تحقق اقتصاد مقاومتی بدون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان امکان پذیر نیست

پارک علم و فناوری رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با انتقاد از نبود آزمایشگاه و فضای کافی در پارک علم و فناوری این استان گفت: تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری، بدون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان امکان پذیر نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، علی فتی، ظهر امروز در نشست مشترک با مدیرکل دیوان محاسبات هرمزگان با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته طی سال‌های گذشته اظهارداشت: رشد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان در گرو حمایت از این شرکت‌ها است.

وی در ادامه بیان داشت:  تحقق اقتصاد مقاومتی که همواره مد نظر مقام معظم رهبری است  بدون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان که فعالیت آنها با تکیه بر علم و تولید داخل طراحی شده امکان پذیر نیست.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به حمایت‌های وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور  از این حرکت، اظهار امیدواری کرد: زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در دستور کار قرار گرفته است.

فتی در ادامه یکی از مشکلات عمده پارک علم و فناوری هرمزگان را  نبود آزمایشگاه و کمبود فضای فیزیکی اعلام کرد و ادامه داد: رفع مشکلات موجود عامل اصلی  توسعه و نظارت کافی بر شرکت‌های دانش بنیان هرمزگان است.

وی  با بیان اینکه پژوهش در حیطه کار دانشگاه است و مجموعه پارک علم و فناوری به دنبال بودجه‌های پژوهشی نیست، تاکید کرد: و کار پارک علم و فناوری پس از انجام پژوهش و تبدیل آن به فناوری است.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با اشاره به اینکه تبدیل پژو هش‌ها به فناوری مورد نیاز کشور سبب بالندگی و افتخار است گفت: امید است با حمایت دستگاه‌های دولتی گام های اساسی در زمینه تولیدات شرکت‌های دانش بنیان هرمزگان برداشته شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محرومیت پارک علم و فناوری هرمزگان از آزمایشگاه/تحقق اقتصاد مقاومتی بدون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان امکان پذیر نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات