حفاری "بدون هماهنگی" ادارات آب و گاز سبب اختلالات اخیر اینترنت در خرمشهر است

دستگاه حفاری رئیس اداره مخابرات خرمشهر گفت: اکنون هم در کمیسیون حفاری بسیار پیگیر هستیم تا همه حفاری‌ها با هماهنگی اداره مخابرات انجام بشود، چون هر جا کابل زیرزمینی آسیب ببیند و آن را ترمیم کنیم سبب افت سرعت اینترنت می‌شود.

ابراهیم غزالی فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرمشهر اظهار داشت: مشکلاتی که در اینترنت ای دی اس ال برخی مناطق وجود دارد به حفاری‌های بدون هماهنگی سایر دستگاه‌ها بازمی‌گردد.

وی افزود: حفاری زیرساخت‌های آب و گاز در خرمشهر همچنین نصب تیر برق‌ها بدون هماهنگی با اداره مخابرات خرمشهر سبب می‌شود تا کابل‌های مسی زیرزمینی مخابرات قطع‌شده یا صدمه ببینند، درنتیجه ورود رطوبت به کابل و اتصال به زمین اختلال در خدمات تلفن ثابت به‌ویژه اینترنت ای دی اس ال را به دنبال دارد.

رئیس اداره مخابرات خرمشهر عنوان کرد: بر اساس گزارش‌های مردمی خرابی اینترنت بسیاری از موارد رفع خرابی شده است یعنی متوجه شدیم که در چه نقطه‌ای کابل زیرزمینی صدمه‌دیده است و مشکل آن را رفع کردیم.

وی تصریح کرد: اینکه بگوییم صد در صد خرابی اینترنت سطح شهر برطرف شده صحیح نیست، هنوز در بسیاری مناطق مشکل وجود دارد که در تلاش هستیم آن‌ها را پیگیری و اصلاح کنیم، البته این رفع مشکل اینترنت جز باهم افزایی بین دستگاه‌های فعال در حوزه توسعه زیرساخت‌ها فراهم نمی‌شود.

غزالی فر در پاسخ به این سؤال که "فرسودگی زیرساخت‌های مخابراتی تأثیری بر اینترنت دارد یا خیر؟" بیان کرد: کابل مسی را سال‌ها در زیرزمین بگذارید تا 100سال دیگر هم قابل‌استفاده هستند، مخابرات خرمشهر جزو اولین شهرهای مخابراتی کشور به شمار می‌آید هنوز از برخی زیرساخت‌های مخابراتی قدیمی استفاده می‌کند مشکلی هم ایجاد نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: تنها ورود رطوبت به درون کابل و اتصال به زمین سبب بروز مشکلات اینترنتی در تلفن ثابت می‌شود. اکنون هم در کمیسیون حفاری بسیار پیگیر هستیم تا همه حفاری‌ها با هماهنگی اداره مخابرات انجام بشود، چون هر جا کابل زیرزمینی آسیب ببیند و آن را ترمیم کنیم باعث افت سرعت ای دی اس ال می‌شود.

رئیس اداره مخابرات خرمشهر اظهار داشت: اکنون مشترکان ای دی اس ال منطقه پیش ساخت خرمشهر با مشکل مواجه هستند که دلیل آن حفاری شرکت گاز بدون هماهنگی با مخابرات در 7سال گذشته است و تبعات آن اکنون نمایان شده است، این قول را می‌دهیم که ظرف 1ماه آینده با تعویض کابل مشکل اینترنت منطقه پیش ساخت مرتفع می‌شود.

وی افزود: دیگر مناطق را نیز تلاش می‌کنیم با تأمین کابل موردنیاز تعویض آن را پیگیری کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حفاری "بدون هماهنگی" ادارات آب و گاز سبب اختلالات اخیر اینترنت در خرمشهر است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات