عربستان اعتراض به فتوای وهابی ها را جرم اعلام کرد

دولت عربستان در راستای پشتیبانی از وهابی ها و آل سعود اعتراض به فتوای وهابی ها را جرم اعلام کرد. به گزارش نامه نیوز، سلطه رژیم حاکم بر عربستان بر آزادی بیان به طور روز افزون ابعاد وخیم تری به خود می گیرد.
محدودیت های اعمال شده بر آزادی بیان دیگر فقط منحصر به شخص شاه عربستان نیست بلکه امروزه این محدودیت و مصونیت از هر گونه انتقاد مفتی اعظم و اعضای هیات روحانیون بلندپایه و دولت مردان را نیز در برگرفته است.

دولت عربستان با تصحیح نظام مبارزه با جرایم فضای مجازی تصمیم گرفت به مفتی و علما مصونیت ببخشد و هر کس در این کشور به خود جرات انتقاد از فتوای مفتی ها و یا موسسه امر به معروف و نهی از منکر را بدهد، به منظور محاکمه و مجازات راهی دادگاه جنایی ویژه خواهد شد. مجازات بازداشت به 10 سال بالغ می گردد و مجازات مالی دستکم 5 میلیون ریال سعودی است.

ریاض روز به روز بر فشارهای خود علیه آزادی بیان می افزاید و برای سرکوب شهروندان از تمامی ابزارهای ممکن بهره می برد و هم اکنون شهروندان را از هر گونه انتقاد علمای درباری محروم کرد تا آنها را وادار به اطاعت و فرمانبری کند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عربستان اعتراض به فتوای وهابی ها را جرم اعلام کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات