اختلافات روابط کار قضایی نشود

۱۳۹۵/۰۳/۱۸ - ۱۵:۵۵ - کد خبر: 184809 اختلافات روابط کار قضایی نشود

سلامت نیوز:جمعی از تشکل های دانشجویی سراسر کشور در اعتراض به اجرای حکم شلاق در مورد کارگران معدن طلای آق دره نسبت به متداول شدن این رویه برخورد با اعتراضات صنفی و برخورد قهری با تجمعات کارگری بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، در بخشی از این بیانیه مشترک آمده است: متأسفانه این احکام در حالی صادر و اجرا می‌شوند که کارگران زحمت‌کشِ ناراضی از اخراج فله‌ای و ناگهانی که صرفاً خواهان بازگشت به کار خود با همان شرایط سخت و طاقت فرسا بودند، راهی به جز این اعتراض صنفی نداشتند. سؤال برانگیز است که چگونه بدون در نظر گرفتن انگیزه کارگران معترض، چنین برخورد تندی با کارگران صورت گرفت؟! کارگرانی که از تنگیِ روزگار و صرفاً برای بیان مطالبه بر حق خود که تأمین امنیت شغلی بود، دست به این اعتراض صنفی‌ زدند.

در ادامه این بیانیه، با انتقاد از شرایط فعلی اینطور آمده است: به جای برخورد با کارگرانی که تنها تظلم‌خواهی کرده و خواستار احقاق حقوق خود بوده‌اند و هیچ چاره دیگری جزء این نداشتند، باید کسانی مورد محاکمه گیرند که با عملکرد خود موجب پدید آمدن چنین شرایطی شده‌اند.

دانشجویان همچنین از عملکرد صداوسیما در سرپوش گذاشتن بر این نوع اتفاقات و عدم پرداختن به این مساله انتقاد کردند و خواستار پوشش اخبار و حوادث کارگران از رسانه ملی شده‌اند.

در پایان این بیانیه، ضمن حمایت از مطالبات صنفی کارگران تاکید شده است: انتظاری که اکنون از دولتیان و در رأس آن رییس محترم جمهور وجود دارد، آن است که ضمن اعاده حیثیت از کارگران و دلجویی از این قشر زحمت‌کش پر آلام و درد، از تمام ظرفیت‌های قانونی خود برای پاسخگویی به مطالبات کارگران از جمله رعایت قانون با اعمال دستورالعمل‌ و بخشنامه‌ برای جلوگیری از کشیده شدن اختلافات ناشی از روابط کار به محاکم قضائی و غیرتخصصی، تلاش برای به رسمیت شناخته شدن اجتماعات و اعتصابات صنفی و تقویت و بها دادن به تشکل‌های مستقل کارگری استفاده کند.

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختلافات روابط کار قضایی نشود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات