دوپینگ،خط قرمز فدراسیون وزنه‌برداری استبه گزارش جهان به نقل از فدراسیون وزنه‌برداری، داود باقری، رئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه‌برداری با تاکید بر اینکه مبارزه با دوپینگ در دستور کار کمیته پزشکی قرار دارد گفت: معضل دوپینگ در ورزش از ابتدا وجود داشته، اما در دهه‌های اخیر دست اندرکاران کلان ورزش دنیا تمام تلاش و تمرکز خود را بکار بسته‌اند تا ضمن پیشگیری و آموزش ورزشکاران برای عدم رجوع به این پدیده شوم، خیلی جدی با این معضل مبارزه کنند.

وی افزود: در حال حاضر نیز وادا (آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ) و تمام ارگانهای زیر مجموعه این سازمان جدی‌تر از همیشه در صدد مبارزه با دوپینگ برآمده‌اند تا متخلفان را طبق قانون جریمه کنند. فدراسیون وزنه‌برداری ایران نیز همسو و همگام با این برنامه ریزی؛ حرکت خود را از یکسال و نیم قبل استارت زده و به صورت جدی با برگزاری کلاس‌های آموزشی داخلی و بین‌المللی و نیز گرفتن تست دوپینگ از تمام رده‌های سنی شرایط را به گونه‌ای تعریف کرده تا وزنه‌برداران و مربیان با عزم راسخ فدراسیون در خصوص پیشگیری و مبارزه با دوپینگ هماهنگ و همگام شوند.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه‌برداری درباره دلیل گرفتن آزمایش دوپینگ به صورت پی در پی و مکرر از وزنه‌برداران و اینکه آیا می‌تواند در پیشگیری از استفاده از مواد نیروزا موثر باشد، گفت: بی تردید اخذ تست دوپینگ به صورت مکرر از وزنه‌برداران می‌تواند خود عاملی موثر برای کنترل این معضل شوم در بدنه اصلی تیم‌های ملی و نیز تعمیم این برنامه اثر بخش در سطح باشگاه‌های کشور باشد.

وی ادامه داد: مطمئناً ما اگر مقوله مبارزه با دوپینگ را از خودمان شروع کنیم حتماً در آتیه‌ای نزدیک فوایدش را خواهیم دید. دوپینگ معضلی شوم در ورزش، خصوصاً در رشته وزنه‌برداری به شمار می‌رود که می‌توان با سخت‌گیری‌های اینچنینی و گرفتن آزمایشات پی در پی از وزنه برداران کنترلش کرد و در نهایت با آموزش صحیح به مربیان و وزنه‌برداران، جایگزینی سلامت و ایده آل برای آن در ذهن و افکار اهالی این رشته پر افتخار تعریف کرد.

باقری با بیان این موضوع که فدراسیون وزنه‌برداری مصمم‌تر از همیشه به مبارزه با دوپینگ ادامه خواهد داد، افزود: فدراسیون وزنه‌برداری یکی از فدراسیون‌هایی بوده که در طول یکسال و نیم گذشته ارتباطی نزدیک و همکاری بسیار خوبی با فدراسیون پزشکی ورزشی و «نادوی» ایران در خصوص مباحث آموزشی و کنترل دوپینگ داشته است. در حال حاضر نیز این ارتباط نزدیکتر از قبل ادامه خواهد داشت و تردید نداشته باشید اگر ورزشکاری در هر رده سنی، تخلفی در باب دوپینگ مرتکب شود طبق قانون مجازات می‌شود و محرومیت‌های سنگینی در انتظارش خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: خط قرمز فدراسیون وزنه‌برداری دوپینگ است و به جرأت می‌گویم هر وزنه‌بردار یا مربی از این خط عبور کند مجازات‌های سنگینی در انتظارش خواهد بود. تدابیر در نظر گرفته شده برای مبارزه و کنترل دوپینگ حتی ممکن است موجب کشف موارد و نمونه‌های مثبتی در تست‌های اخذ شده از وزنه‌برداران کشورمان شود! بی تردید فدراسیون وزنه‌برداری بدون هیچگونه تخفیفی و براساس مقررات آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ (وادا) و نیز مجازات‌هایی که کمیته انظباطی فدراسیون اتخاذ خواهد کرد با متخلفان برخورد جدی دردستور کار قرار می‌دهد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دوپینگ،خط قرمز فدراسیون وزنه‌برداری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات