200 کلاس درس درچهارمحال وبختیاری هوشمند سازی می شود

بهروز امیدی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان افزود: هم اکنون از مجموع 9 هزار و 524 کلاس درس در استان 800کلاس درس هوشمندسازی شده است.
به گفته وی، برای هوشمندسازی هر کلاس درس بیش از 50 میلیون ریال اعتبار نیاز است که درصورت تامین اعتبار 200 کلاس درس در مناطق 17گانه آموزش و پرورش استان در سالجاری هوشمندسازی می شود.
وی اظهار داشت: هم اکنون دو هزار و 655 مدرسه در استان فعال است که از این تعداد 700 آموزشگاه نیاز به مقاوم سازی دارد.
امیدی با اعلام تخریبی بودن 100مدرسه در استان گفت: 100 مدرسه جدید نیز در مناطق مختلف استان کمبود داریم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: با توجه به کمبود اعتبارات اجرای طرح های عمرانی از جمله تجهیز مدارس، ساخت و ساز و مقاوم سازی واحدهای آموزشی نیازمند کمک خیران است.
امیدی آغاز زمان ثبت نام مدارس ابتدایی و متوسطه خبرداد و افزود: در زمان ثبت نام دریافت هرگونه وجه نقد به غیر از هزینه کتاب و بیمه ممنوع است و خانواده ها در صورت دریافت هرگونه وجه بیشتر هزینه های اعلام شده، موارد را به آموزش و پرورش استان اعلام کنند.
وی با بیان کمبود سرانه اعتباری دانش آموزی افزود: دریافت کمک های مردمی به مدارس بر اساس اعلام خانواده ها و بعد از زمان ثبت نام و در وطول سال تحصیلی است و هیچ اجباری برای پرداخت کمک های مردمی وجود ندارد.
وی اظهار داشت: در سال تحصیلی گذشته بیش از 180هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در استان مشغول به تحصیل بودند که پیش بینی می شود امسال این تعداد پنج هزار نفر افزایش داشته باشد.
امیدی پوشش تحصیلی دانش آموزان در مقطع ابتدایی در استان را 99.57درصد اعلام و میانگین کشور را 98.45 درصد دانست.
به گفته وی، پوشش تحصیلی در متوسطه اول دراستان 94 درصد و متوسطه دوم 83.94 درصد است .
مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: در مقطع ابتدایی به دلیل در دسترس نبودن خانواده ها و مهاجرت پوشش صد درصدی تحصیلی ابتدایی محقق نشده و در مقطع متوسطه نیز به دلیل ازدواج، مسائل فرهنگی وهمچنین ضعف بنیه مالی خانواده ها برخی دانش آموزان مجبور به ترک تحصلی می شوند.
امیدی با بیان اینکه در گذشته تنها 38 درصد از نوآموزان پیش دبستانی تحت پوشش آموزش و پرورش بودند، افزود: این رقم در سال تحصیلی 95 – 94 به 55.3 درصد افزایش پیدا کرد.
وی اظهار داشت: برای جذب نوآموزان به آموزش در مناطقی که امکان حضور نوآموزان به دلیل کمبود امکانات و مشکلات مالی در مراکز پیش دبستانی وجود ندارد از اعتبارات دولتی برای جذب نوآموزان هزینه می شود.
امیدی از رتبه بندی 72 درصد از معلمان در سطح استان خبرداد و گفت: در سال گذشته 14 هزار و 400 نفر از معلمان استان رتبه بندی شدند و حلقه‌های تکمیلی این طرح در سال تحصیلی جدید انجام می‌شود.
وی در خصوص اجرای پروژه مهر در تابستان امسال اظهار داشت: سازماندهی و ساماندهی فرهنگیان، طرح اوقات فراغت، بهسازی و مقاوم سازی مدارس، برگزاری دوره های آموزشی برای فرهنگیان ازبرنامه های این پروژه در ایام تابستان است.
امیدی از انجام 36 درصد تقاضاهای انتقال معلمان در سال تحصیلی گذشته خبرداد و گفت: امسال بازنشستگی 700 نیرو پیش بینی شده و معادل یا بیشتر از این تعداد نیز تقاضای جابجایی وجود خواهد داشت.
امیدی نیروهای ورودی به سیستم آموزش و پرورش را بسیار کمتر از نیروهای بازنشسته در سال جاری دانست و تصریح کرد: امسال 467 نیرو از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برای خدمت در هفت منطقه دورافتاده وارد آموزش و پرورش استان می‌شوند.
وی با بیان اینکه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان بر اساس بومی گزینی است، افزود: تعدادی از نیروی های جدید که مازاد بر نیاز محل زندگی خود هستند به مناطق دورافتاده اعزام می شوند.
حدود 180 هزار دانش آموز در استان چهارمحال وبختیاری به تحصیل مشغول هستند.
7360/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «200 کلاس درس درچهارمحال وبختیاری هوشمند سازی می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات