46 روستای هدف گردشگری در فارس وجود دارد

به گزارش ایرنا سید موید محسن نژاد، سه شنبه در دومین کارگاه تخصصی دهیاران روستاهای هدف گردشگری در فارس بیان کرد: روستاهای هدف گردشگری یکی از زیرساخت های مهم در توسعه گردشگری این استان محسوب می شود از این رو لازم است با برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، نسبت به تامین و فراهم سازی امکانات و زیرساخت ها در آنها اقدام شود.
وی افزود: دهیاران روستاهای هدف گردشگری باید با قابلیت های این روستاها آشنا شوند تا بتوانند از وجود این ظرفیت ها برای توسعه گردشگری منطقه به نحو مطلوب استفاده کنند.
او ادامه داد: توسعه گردشگری روستایی با هدف افزایش اقامتگاه های بوم گردی در استان فارس مد نظر است و با همین رویکرد، برنامه ریزی برای ایجاد اقامتگاه های بوم گردی به عنوان یک اولویت در دستور کار است و از ابتدای سال 95 تا کنون سه مجوز اقامتگاه بوم گردی در این استان صادر شده است.
محسن نژاد با بیان اینکه به زودی تاسیس اقامتگاه های بوم گردی در فارس با جهش رو به رو خواهد شد، اظهارداشت: هم اینک بیش از 40 نفر متقاضی ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در این استان هستند.
وی اضافه کرد: به متقاضیان اقامتگاه های بوم گردی در استان فارس تا سقف 10میلیون ریال از صندوق کارآفرین امید تسهیلات بانکی با بهره کم داده می شود.
این نشست با حضور بیش از 60 نفر از دهیاران روستاهای هدف گردشگری، سرمایه گذاران و متقاضیان اقامتگاه های بوم گردی استان فارس برگزار شد.
3002 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «46 روستای هدف گردشگری در فارس وجود دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات