دیدار برخی رئیسان دانشگاههای ایران و اسپانیا در مادرید

به گزارش ایرنا ،در جلسه ای با حضور رئیسان دانشگاه های علامه طباطبایی ، شهید چمران اهواز و دانشگاه کردستان و همچنین رئیس دانشگاه 'آئوتونوما'ی مادرید و نمایندگانی از دانشگاه 'کومپلوتنسه' مادرید و اتحادیه چهار دانشگاه 'آئوتونوما'ی مادرید ، 'آئوتونوما'ی بارسلون، 'پومپیو فابرا' بارسلون و 'کارلوس سوم' مادرید ، که در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا تشکیل شد درخصوص مباحث فرهنگی‌ و علمی‌ گفت و گو به عمل آمد.
در این جلسه که «محمد حسن فدایی فرد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا ، «علیرضا اسماعیلی» رایزن فرهنگی‌ ، اعضای سفارت ، تعدادی از معاونین دانشگاه ها و همچنین مسئولان انجمن ایران شناسان اسپانیا نیز حضور داشتند ، در ابتدا دکتر «حسین سلیمی» رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، ضمن تشکر از سفارت جمهوری اسلامی ایران برای تشکیل این جلسه ، به بیان اهداف دانشگاه برای بین المللی شدن پرداخته و اشاره نمود که در سفری که به همراه رئیسان دیگر دانشگاه ها به اسپانیا داشتند ، در خصوص بین المللی کردن آموزش عالی‌ در ایران به بحث و بررسی و گفت و گو پرداخته ا‌ند .
در این جلسه همچنین «حسن فدایی فرد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا نیز ضمن تشکر از حضور هیأت بلند پایه دانشگاهی از ایران و همچنین از اسپانیا در سفارت جمهوری اسلامی ایران ، بیان داشت : روابط سیاسی ایران با اسپانیا در حد بسیار خوبی‌ است و پیشینه تاریخی این روابط هم همیشه خوب بوده و نقطه سیاهی نداشته است .
وی افزود: با توجه به حضور رئیسان دانشگاه های مهم و معتبر جمهوری اسلامی ایران در مادرید و همچنین حضور دانشگاه های معتبر اسپانیایی ، این جلسات و ملاقات ها نویدبخش آینده بسیار خوب روابط علمی‌ و فرهنگی‌ است .
سفیر کشورمان در ادامه با اشاره به اهمیت زبان فارسی‌ بیان داشت تاکنون متاسفانه با وجود سابقه دیرینه تاریخی بین ایران و اسپانیا ، کرسی مستقلی به نام ایران شناسی‌ و زبان و ادبیات فارسی‌ در دانشگاه های اسپانیا وجود ندارد .برغم تدریس زبان فارسی‌ به عنوان دوره اختیاری ، وی پیشنهاد کرد که این کرسی در دانشگاه های اسپانیا تاسیس شود.
فدایی فرد در ادامه همچنین با اشاره به فعالیت های رایزنی فرهنگی‌ ، به موضوع برگزاری دوره هایی‌ در خصوص معرفی‌ تاریخ و مذهب ایران پرداخته و پیشنهاد نمود که این دوره ها نیز با حمایت سفارت و رایزنی و دانشگاه های اسپانیایی در دانشگاه ها برگزار شود .
اروپام *4*491**1599

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیدار برخی رئیسان دانشگاههای ایران و اسپانیا در مادرید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات