هوا درمانی و ورزش های زمستانی به رونق گردشگری گرمی مغان کمک می کند

میر روح الله محمدی روز سه شنبه در جلسه کمیته تخصصی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گرمی حمایت از صنعتگران صنایع دستی شهرستان گرمی با هدف شناساندن صنایع دستی بومی منطقه را ضروری دانست و بیان کرد: برند سازی صنایع دستی گلیم و ورنی این شهرستان که قابلیت برندسازی نیز دارند در دستور کار قرار دارد.
وی از بررسی و برطرف شدن موانع توسعه گردشگری در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: در گام اول معرفی و شناساندن جاذبه ها و قابلیت های گردشگری و تقویت زیرساخت های آن مورد توجه قرار می گیرد.
او با اشاره بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ گردشگر پذیری و معرفی شایسته جاذبه های گردشگری با توجه به پتانسیل های گردشگری این شهرستان و داشتن 96 کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران و جذب آنها در بخش گردشگری تاکید کرد.
محمدی ایجاد اقامتگاه های متعدد در مناطق نمونه گردشگری و روستاهای شهرستان ، ایجاد و تقویت زیرساخت های گردشگری شهرستان و راه های ارتباطی مناسب در مناطق گردشگری و ایجاد موزه را از جمله عوامل موثر در توسعه گردشگری شهرستان ذکر کرد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی میراث فرهنگی اردبیل ، وی در این جلسه بر لزوم تهیه کلیپ تصویری از جاذبه ها و طبیعت زیبای روستاهای این شهرستان از جمله روستای شاوون علیا ، آلیله ، قوزلو و خان کندی و تدوین طرح های جامع گردشگری و برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه هایی برای معرفی و شناساندن جاذبه های گردشگری شهرستان تاکید کرد.
گرمی مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
6018/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هوا درمانی و ورزش های زمستانی به رونق گردشگری گرمی مغان کمک می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات