کاهش نیم سهمیه ایران و عربستان قطعی است؟

روزی که سهمیه ایران 3.5 اعلام شد به ایران گفته شد در آتی ملاک تعیین سهمیه برای کشورها عملکرد تیم های باشگاهی و هم چنین ملی خواهد بود. ورزش سه: یک منبع موثق در فدراسیون فوتبال که تمایلی به افشای نام خود نداشت در این باره گفت: «خبر روزنامه های عربستانی جوسازی و غلو است  اما واقعیت این است که ما چنین احتمالی را می دهیم که نیم سهمیه از ایران کسر شود. به این دلیل که طی دو فصل اخیر عملکرد تیم های باشگاهی در لیگ قهرمانان آسیا قابل دفاع نبوده است.

فصل گذشته تنها نفت در جمع 8 تیم برتر آسیا حضور داشت و این فصل هیچ یک از تیم های ما موفق به راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نشدند. بنابراین و بر اساس ساز و کارهای قرارداده شده برای تعیین سهمیه طبیعی است نیم سهمیه از ایران کسر شود.»

گفتنی است فروردین ماه امسال در نشست کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا مقرر گردید سهمیه کشورها برای سال 2017 و 2018 بر اساس رنکنیگ ماه نوامبر مشخص شود. در رنکینگ مد نظر به عملکرد تیم های ملی 30 نمره و به عملکرد تیم های باشگاهی 70 نمره داده می شود که ایران در دوره پیشین با کسب 78 امتیاز 3.5 سهمیه گرفت.

روزنامه الریاض عربستان پیش دستی کرده و با غلو کردن ماجرا اعلام داشته که یک سهمیه از ایران کسر و به امارات داده می شود در حالی که عربستان هم همانند ایران در خطر کسر سهمیه قرار دارد. تیم های باشگاهی این کشور در فصل جاری حتی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور نداشتند و در حالی که فوتبال ایران به رده سی و نهم رنکینگ فیفا صعود کرده عربستان تا رده شصت و پنجم پایین آمده است. با این اوصاف باید گفت کاهش نیمه سهمیه عربستان هم قطعی است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاهش نیم سهمیه ایران و عربستان قطعی است؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات