وزیر ورزش برزیل: موارد آلودگی به ویروس زیکا در المپیک ریو نزدیک به صفر خواهد بود

به گزارش ایرنا از تارنمای خبری گاردین، وزیر جدید ورزش برزیل پیش بینی کرد که موارد ویروس زیکا در بازی های المپیک 2016 نزدیک به صفر خواهد بود.
لئوناردو پیچیانی که اخیرا به عنوان سومین وزیر ورزش برزیل (از ماه مارس تاکنون)، انتخاب شده است، گفت: بازی های المپیک که از 15 مرداد ( 5 اوت) آغاز می شود،‌ موفقیت آمیز خواهد بود.
اظهارات وزیر ورزش برزیل در حالی است که آشفتگی سیاسی و اقتصادی و نگرانی های دیگری در آستانه بازیهای المپیک ریو مطرح شده است.
پیچیانی که اخیرا از لندن دیدار کرده است، از آماده سازی مترو چند روز قبل از مراسم گشایش بازیهای المپیک خبر داد.
وی همچنین وعده داد که برزیل در جدول مدال های المپیک جزو 10 کشور اول باشد و تقاضای برای خرید بلیت بازیها در آخرین دقایق افزایش یابد.
علاوه بر اوضاع آشفته سیاسی برزیل، نگرانی درباره ویروس زیکا در آستانه شروع بازیها به مهمترین نگرانی تبدیل شده است.
هفته گذشته بیش از 100 کارشناس بهداشتی در یک نامه سرگشاده به کمیته بین المللی المپیک خواستار تعویق بازی های ریو به علت افزایش خطر ویروس زیکا شدند.
پیچیانی ضمن اذعان به وجود این نگرانی، خاطرنشان کرد که سازمان جهانی بهداشت در برابر این درخواست مقاومت کرده است.
وی گفت: برزیل تنها کشوری نیست که گرفتار ویروس زیکا شده است. ویروس زیکا در بیش از 60 کشور به ثبت رسیده است. ما اقدامات لازم را اتخاد می کنیم و با سازمان جهانی بهداشت ارتباط مداوم داریم.
پیچیانی ماه گذشته از طرف تمر رئیس جمهور موقت برزیل به سمت وزیر ورزش این کشور منصوب شد.
وی گفت: کارزار وزارت بهداشت برزیل برای ایجاد آگاهی عمومی موفقیت آمیز بوده است و بیش از دو هزار کارشناس بهداشتی و 146 آمبولانس بیشتر در طول این بازیها آماده خدمات رسانی هستند.
وی افزود:‌ ما میزبان 7 هزار ورزشکار و 43 مسابقه آ‌زمایشی در ریو بوده ایم و هیچ موردی از ویروس زیکا یا تب دانگ نداشته ایم. ما در ماه آوریل 4300 مورد آلودگی به این ویروس داشتم که در ماه مه به 700 مورد کاهش یافت و در ماه های ژوئن و ژوئیه کاهش بیشتری را شاهد خواهیم بودم. این موارد در ماه اوت به صفر نزدیک می شود.
مسئله دیگری که ذهن برگزارکنندگان بازیها را به خود مشغول کرده است، تاخیر در تکمیل یکی از خطوط مترو است.
پیچیانی در این باره گفت:‌ مسئولان مربوطه به ما اطمینان داده اند که چند روز قبل از مراسم گشایش بازیها آماده خواهد شد.
مسئله دوپینگ موضوع دیگری است که احتمالا بازی های المپیک ریو را تحت الشعاع قرار می دهد.
وزیر ورزش برزیل همچنین گفت: تبلیغات برای فروش بلیت بازیها از طریق تلویزیون؛ رادیو ، رسانه های اجتماعی و چاپی آغاز شده است و انتظار ما این است که تقاضا برای بلیت بازیها افزایش یابد.
با وجود شرایط نامناسب اقتصادی و سیاسی، وزیر ورزش برزیل خاطرنشان کرد که آمار و ارقام نشان می دهد 66 درصد مردم برزیل از بازیها حمایت می کنند و از نظر 79 درصد مردم این مشکلات تاثیری بر بازی های المپیک نخواهد گذاشت.
ورزشی**1210**1584

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر ورزش برزیل: موارد آلودگی به ویروس زیکا در المپیک ریو نزدیک به صفر خواهد بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات