رئیس کمیته پزشکی: دوپینگ خط قرمز فدراسیون وزنه برداری است

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از فدارسیون وزنه برداری، داود باقری افزود: وزنه برداری از فدراسیون هایی بوده که در طول 1،5 گذشته ارتباطی نزدیک و همکاری بسیار خوبی با فدراسیون پزشکی - ورزشی و نادو (ستاد ملی مبارزه با دوپینگ) درخصوص مباحث آموزشی و کنترل دوپینگ داشته است.
وی اظهار داشت: تردید نداشته باشید اگر ورزشکاری در هر رده سنی، تخلفی در باب دوپینگ مرتکب شود طبق قانون مجازات می شود و محرومیت های سنگینی در انتظارش خواهد بود.
باقری تصریح کرد: تدابیر در نظر گرفته شده برای مبارزه و کنترل دوپینگ حتی ممکن است موجب کشف موارد و نمونه های مثبتی در تست های اخذ شده از وزنه برداران کشورمان شود و فدراسیون بدون هیچگونه تخفیفی و براساس مقررات ستاد جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) و نیز مجازات هایی که کمیته انضباطی فدراسیون اتخاذ خواهد کرد با متخلفان برخورد جدی خواهد کرد.
رئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری ادامه داد: وادا (ستاد جهانی مبارزه با دوپینگ) و تمامی ارگان های زیر مجموعه این سازمان خیلی جدی تر از همیشه در صدد برآمده اند تا با دوپینگ مبارزه کرده و متخلفان را طبق قانون جریمه کنند.
وی ادامه داد: فدراسیون وزنه برداری نیز همسو و همگام با این برنامه ریزی، حرکت می کند و به صورت جدی با برگزاری کلاس های آموزشی داخلی و بین المللی و گرفتن تست دوپینگ از تمامی رده های سنی شرایط را به گونه ای تعریف کرده تا وزنه برداران و مربیان با عزم راسخ فدراسیون درخصوص پیشگیری و مبارزه با دوپینگ هماهنگ و همگام شوند.
رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری یادآور شد: اخذ تست دوپینگ به صورت مکرر از وزنه برداران می تواند خود عاملی موثری برای کنترل این معضل در بدنه اصلی تیم های ملی و نیز تعمیم این برنامه اثر بخش در سطح باشگاه های کشور باشد.
فدراسیون بین المللی وزنه برداری امروز در بیانیه ای اعلام کرد از طریق کمیته بین المللی المپیک مطلع شده است که 10 مورد دوپینگ مربوط به المپیک 2008 پکن و 10 مورد هم مربوط به المپیک 2012 لندن بوده است.
این 20 مورد جزو 55 مورد دوپینگ مثبت است که تاکنون کمیته بین المللی المپیک اعلام کرده است و شامل 32 ورزشکار در المپیک پکن و 23 ورزشکار در المپیک لندن می شود. کمیته بین المللی المپیک اقدام به آزمایش مجدد نمونه های دوپینگ ورزشکاران می کند تا متخلفانی را که ممکن است در بازیهای ریو شرکت کنند، شناسایی نماید.
ورزشی**1067** 1701

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس کمیته پزشکی: دوپینگ خط قرمز فدراسیون وزنه برداری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات