باقری: دوپینگ خط قرمز فدراسیون وزنه‌برداری است

وزنه برداری رئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری گفت: خط قرمز فدراسیون دوپینگ است و به جرأت می‌گویم هر وزنه‌بردار یا مربی از این خط عبور کند، مجازات‌های سنگینی در انتظارش خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون وزنه‌برداری، داود باقری با تأیید این موضوع که بیش از هر زمان دیگری پروسه پیشگیری و مبارزه با دوپینگ در دستور کار کمیته پزشکی قرار گرفته است، اظهار داشت: معضل دوپینگ در ورزش از ابتدا وجود داشته، اما در دهه‌های اخیر دست اندرکاران کلان ورزش دنیا تمام تلاش و تمرکز خود را به‌کار بسته‌اند تا ضمن پیشگیری و آموزش ورزشکاران برای عدم رجوع به این پدیده شوم، خیلی جدی با این معضل مبارزه کنند.

وی افزود: در حال حاضر نیز وادا (آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ) و تمامی ارگان‌های زیر مجموعه این سازمان خیلی جدی‌تر از همیشه در صدد برآمده‌اند تا با دوپینگ مبارزه کرده و متخلفان را طبق قانون جریمه کنند.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه‌برداری در پاسخ به این سوال که دلیل گرفتن آزمایش دوپینگ به صورت پیاپی و مکرر از وزنه‌برداران چیست و آیا این موضوع می‌تواند به پیشگیری از روی آوردن وزنه‌برداران به مواد نیروزای دوپینگی موثر باشد؟ گفت: بی تردید اخذ تست دوپینگ به صورت مکرر از وزنه‌برداران می‌تواند خود عاملی موثر باشد برای کنترل این معضل شوم در بدنه اصلی تیم‌های ملی و نیز تعمیم این برنامه اثربخش درسطح باشگاه‌های کشور باشد.

باقری با بیان این موضوع که فدراسیون وزنه‌برداری مصمم‌تر از همیشه و مثل یک سال و نیم گذشته به مبارزه با دوپینگ همچنان ادامه خواهد داد، خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم فدراسیون وزنه‌برداری یکی از فدراسیون‌هایی بوده که در طول یک سال و نیم گذشته ارتباطی نزدیک و همکاری بسیار خوبی با فدراسیون پزشکی ورزشی و نادوی ایران در خصوص مباحث آموزشی و کنترل دوپینگ داشته است.

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون گفت: تردید نداشته باشید اگر ورزشکاری در هر رده سنی، تخلفی در باب دوپینگ مرتکب شود، طبق قانون مجازات می‌شود و محرومیت‌های سنگینی در انتظارش خواهد بود.

وی در پایان عنوان کرد: خط قرمز فدراسیون وزنه برداری دوپینگ است و به جرأت می‌گویم هر وزنه‌بردار یا مربی از این خط عبور کند، مجازات‌های سنگینی در انتظارش خواهد بود. تدابیر در نظر گرفته شده برای مبارزه و کنترل دوپینگ حتی ممکن است موجب کشف موارد و نمونه‌های مثبتی در تست‌های اخذ شده از وزنه‌برداران کشورمان شود. بی تردید فدراسیون وزنه‌برداری بدون هیچگونه تخفیفی و براساس مقررات آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ (وادا) ونیز مجازات‌هایی که کمیته انظباطی فدراسیون اتخاذ خواهد کرد با متخلفان برخورد جدی در دستور کار قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باقری: دوپینگ خط قرمز فدراسیون وزنه‌برداری است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات