بودجه سال ۱۳۹۵ صندوق توسعه ملی تصویب شد

۲۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات برای صادرات کالاهای ایرانی در جلسه هیئت امنای صندوق توسعه ملی اختصاص یافت. خبرگزاری تسنیم: جلسه هیئت‌امنای صندوق توسعه ملی روز سه‌شنبه به‌ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور تشکیل شد و مهمترین برنامه‌ها و اولویت‌های کاری این صندوق مورد بررسی قرار گرفت.

صورت‌های مالی سال‌های 1392 و 1393 و بودجه سال 1395 صندوق توسعه ملی تصویب شد

در ابتدای جلسه سیدصفدر حسینی رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با ارائه گزارشی از منابع، مصارف و اقدامات این صندوق تا پایان سال 1394 گفت: تمامی ارکان صندوق توسعه ملی نسبت به فعالیت شفاف و قانونی این صندوق اجماع نظر دارند.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با ارائه گزارشی از چگونگی تأمین مالی پروژه‌های مختلف از جمله طرح‌های نیروگاهی، کشاورزی و گردشگری و... خاطرنشان کرد: نحوه تنظیم قراردادها با بانک‌ها و تأمین مالی طرح‌ها و پروژه‌ها، فنی و حقوقی، دارای منطق اقتصادی بوده و در حال حاضر صندوق توسعه ملی هیچ معوقه ارزی و ریالی ندارد.

وی ظرفیت‌های صندوق توسعه ملی برای همکاری با صندوق‌های بین‌المللی در راستای بهره‌گیری از فرصت‌های جدید ایجاد شده در مناسبات بین‌المللی پس از برجام را تشریح کرد.

در جلسه هیئت‌امنای صندوق توسعه ملی، صورت‌های مالی سال‌های 1392 و 1393 و بودجه سال 1395 این صندوق به تصویب رسید.

همچنین با تصویب هیئت‌امنای صندوق توسعه ملی، در سال جاری 2500 میلیارد تومان تسهیلات برای صادرات کالاهای ایرانی و 3هزار میلیارد تومان اعتبار برای سرمایه در گردش طرح‌های توسعه‌ای کشاورزی و صنعتی اختصاص یافت.

در این جلسه سیاست‌های سرمایه‌گذاری و چگونگی همکاری صندوق با  نهادها و مؤسسات مالی خارجی برای تأمین مالی پروژه‌های داخلی نیز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بودجه سال ۱۳۹۵ صندوق توسعه ملی تصویب شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات