اسد: حلب گورستان آرزوی اردوغان است

رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه اقدامات غرب سبب پیدایش بحران‌های منطقه شده درباره نقشه‌های ترکیه برای سوریه گفت که حلب گورستانی خواهد بود که آرزوهای اردوغان خونریز در آن مدفون خواهد شد. خبرگزاری فارس: «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه امروز سه‌شنبه در برابر پارلمان این کشور سخنرانی کرد.

اسد ضمن انتقاد از سیاست‌های غرب در قبال کشورهای خاورمیانه تأکید کرد که غرب نمی‌پذیرد با هیچ کشوری مشارکت داشته باشد؛ همین مسئله نیز سبب پیدایش بحران‌های منطقه شده است.

شبکه خبری «المیادین» به نقل از رئیس جمهور سوریه نیز گزارش داد که برخی از طرف‌ها در مذاکرات پنو دنباله‌رو عقب مانده ترین کشورهای دنیا هستند.

وی با اشاره به اینکه در گفتمان کشورهای حامی تروریسم «اصطلاحات فرقه‌ای» بیشترین مکان را به خود اختصاص می‌دهد، گفت: برخی از کشورهای بر اساس تمامیت جغرافیایی سوریه پیشنهادهایی را مطرح می‌کنند ولی سعی دارند از نظر طائفه‌ای شهروندان را تقسیم کنند.

رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه با هدف قرار دادن قانون اساسی، دو رکن سوریه یعنی ارتش و هویت متنوع مذهبی هدف قرار می‌گیرد، تصریح کرد، نظام طایفه‌ای و فرقه‌ای، فرزندان یک میهن را به دشمن تبدیل می کند.

وی درباره مذاکره با معارضان نیز تأکید کرد: «طرفی را بر سر میز مذاکره نمی‌یابیم که با ما صحبت کند... بیانیه ژنو در سال 2012 بر حاکمیت سوریه و تعیین هیئت انتقالی تأکید دارد؛ مسئله‌ای که با مفهوم نخست (حاکمیت) در تعارض است... و آنچه خارج از اصول ماست خارج از بحث و بررسی نیز است».

بشار اسد ادامه داد: برخی از کشورها گمان می‌کنند که تیم سوریه به سیاست اهمیتی نمی دهد. ما به آنان می‌گوییم که یا تماشاچی هستند یا در سیاست حرفه ای نیستند.

رئیس جمهور سوریه ضمن انتقاد از سیاست‌های خصمانه دولت ترکیه در قبال مردم سوریه گفت: «نظام فاشیستی اردوغان پس از شکست طرح تروریستی خود دائما بر حلب تمرکز کرده است... ولی حلب گورستانی خواهد بود که آرزوهای اردوغان خونریز در آن مدفون خواهد شد».

وی با بیان اینکه ترکیه علنا از مرزهای خود تروریست وارد سوریه می‌کند، اظهار داشت: فتنه در میان مردم سوریه خوابیده است؛ هر چند که برخی می‌کوشند آن را بیدار کنند».

رئیس جمهور سوریه درباره مبارزه با تروریسم در این کشور گفت: «بحران فقط با ریشه کن کردن تروریسم و آزاد کردن وجب به وجب کشور پایان می‌پذیرد، ولی تصمیم برای از بین بردن تروریسم بدین معنا نیست که به روند سیاسی باور نداشته باشیم».

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اسد: حلب گورستان آرزوی اردوغان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات