قائم مقام کمیته امداد: حل مساله فقر تنها با حرکت مردمی ممکن می شود

به گزارش ایرنا ، سید منصور برقعه ای روز سه شنبه در آئین معرفی مدیر کل جدید کمیته امداد هرمزگان افزود: اگر بهترین شبکه های اجتماعی و حمایتی نیز صورت گیرد اما نتیجه آن از بین رفتن خانوارها و نسل ها باشد ، نشان دهنده این است که به آموزه های الهی و دینی پایبند نبوده و مردم را در حل مسائل شرکت نداده ایم.
وی بیان داشت: پرکردن فاصله طبقاتی فقر و غنی به هیچ وجه از عهده یک دستگاه ، موسسه ، خیریه ، دولت و حکومت ساخته نیست بلکه نیاز است که آمادگی لازم را در مردم ایجاد کنیم.
قائم مقام کمیته امداد کشور یادآورشد: مردم به صورت خودجوش و بدون هیچ بخشنامه و شیوه نامه ای در مراسم محرم و صفر و اربعین شرکت می کنند ، چرا که این مساله به واسطه روحانیت و رسانه ها به صورت فرهنگ درآمده و باید امداد نیز بتواند فرهنگ خیر و احسان را از یک بخش اخلاقی کوچک یا اجتماعی صرف به یک رفتار حاکمیتی تبدیل کند.
برقعه ای خطاب به مدیرکل فعلی کمیته امداد هرمزگان گفت: انتظار این است که رویکرد تحولی و جهادی در کارکرد امداد تقویت شود و با سرمایه اجتماعی و همراهی مردم در جهت رفع فقر و توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش گام برداشته شود.
وی گفت: یکی از اصلی ترین مساله برای نظام و دغدغه دولت ها حل مساله فقر و تلاش در عرصه اقتصادی است و کمیته امداد به عنوان یک دستگاهی که یادگار امام (ره) بوده باید طبق فرمایشات رهبری در تحقق هدف نورانی این تشکیلات الهی که همانا توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان و تقویت و رشد ایمانی و اعتقادی آنان با ارائه‌ی خدمات اجتماعی ، حمایتی ، فرهنگی و معیشتی می‌باشد ، گام‌های اساسی و تکمیلی بردارند.
در این آئین از خدمات چهار ساله مرتضی موصلی مدیرکل سابق کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان قدردانی و علی اللهیاری به عنوان مدیرکل جدید کمیته امداد هرمزگان معرفی شد.
7195/6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قائم مقام کمیته امداد: حل مساله فقر تنها با حرکت مردمی ممکن می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات