معاون استاندار:آمار بالای افراد تحت پوشش امداد ، زیبنده هرمزگان نیست

به گزارش ایرنا ، بهروز اکرمی سه شنبه در مراسم معرفی و تودیع مدیران کل کمیته امداد استان افزود: نگاه به هرمزگان به عنوان یک استان اقتصادی ، دروازه تجاری کشور و اینکه در حوزه اقتصاد حرفی برگفتن دارد ، این تصور پیش می آید که شاید خانوارهای تحت پوشش امداد خیلی نباشند اما حجم بالایی بویژه در شرق استان از خانواده های تحت پوشش هستند که باید تلاش بیشتری درجهت توانمندسازی و خودکفایی آنها صورت گیرد.
وی بیان داشت: یکی از کارکردهای امداد ، توانمند سازی خانواده های تحت پوششی است که در عرصه امرار و معاش مشکل دارند و باید به این نهاد برای رسیدن به این هدف که خانواده ها به مرحله ای از توانمندسازی برسند تا از تحت پوشش خارج شوند ، کمک کرد.
معاون استاندار هرمزگان اظهارکرد: جامعه هدف کمیته امداد کسانی هستند که به هر دلیلی ناتوان و ضعیف به لحاظ اقتصادی و یا نمی توانند حقوق خود را مطالبه کنند ، هستند و اطمینان داریم خدمت در این نهاد و کمک به قشر نیازمند جامعه ، سعادت می خواهد.
اکرمی گفت: جامعه ما نیاز به خصلت انسانی و اسلامی دارد و اگر این خصلت در هرجامعه ای نباشند نشان از ضعف مدیریتی است.
وی در پایان اضافه کرد: حضرت امام (ره) یادگارهای زیادی برای ایرانیان و جامعه اسلامی از جمله کمیته امداد را به یادگار گذاشته و وظیفه داریم که از این یادگار امام (ره) به درستی صیانت و حفاظت کنیم.
هشت و نیم درصد از جمعیت هرمزگان برابر با 130 هزار نفر در قالب 57 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند که این آمار یک و نیم برابر بیش از متوسط کشوری است.
در این آئین از خدمات چهار ساله مرتضی موصلی مدیرکل سابق کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان قدردانی و علی اللهیاری به عنوان مدیرکل جدید کمیته امداد هرمزگان معرفی شد.
7195/6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون استاندار:آمار بالای افراد تحت پوشش امداد ، زیبنده هرمزگان نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات