محدودیت های آب در شهرهای خراسان رضوی رو به افزایش است

حسین اسماعیلیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت منابع آب استان در تابستان سال جاری نگران کننده است و این وضعیت با توجه به افزایش دما حادتر می شود.
وی با اشاره به وجود تنش آبی در 30 شهر استان در تابستان جاری اظهار کرد: بارش ها در کوتاه مدت تاثیر چندانی بر تقویت منابع آب استان نداشته و حتی ذخیره سد های تامین کننده آب شرب نظیر سد تبارک آباد در قوچان در مقایسه با سال قبل، کاهش یافته است.
اسماعیلیان ادامه داد: نیاز به آب در شهرهای استان هرسال بیشتر و میزان منابع تولید آب کمتر می شود.
وی گفت: هم اکنون هیچ ظرفیت جدید برای برداشت و مصرف آب وجود ندارد لذا باید در راستای به روز رسانی تاسیسات ، شناسایی منابع جدید و کاهش میزان هدررفت آب اقدامات بیشتری انجام داد.
وی با اشاره به حفاری 25 حلقه چاه و انجام 38 مورد عملیات برق رسانی و تجهیز چاه در سال گذشته افزود: ساخت 15 هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب و تجهیز 32 حلقه چاه نیز از اقدامات سال جاری است.
ماموریت شرکت آب و فاضلاب استان شش میلیون نفری خراسان رضوی آبرسانی به 73شهر به جز کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد است.
7505 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محدودیت های آب در شهرهای خراسان رضوی رو به افزایش است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات