امام جمعه آران وبیدگل: نباید از کارکردهای مساجد غافل شد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد موسوی روز سه شنبه در همایش هیات امنا و خادمان مساجد آران و بیدگل از امامان جماعت مساجد به عنوان اصلی ترین رکن مسجد نام برد و افزود: فعالیت های فرهنگی باید با هماهنگی و محوریت امامان جماعت نیاز سنجی، برنامه ریزی و اجرا شود.
وی گفت: مسجد قرارگاه فرهنگی و مذهبی جامعه اسلامی و امام جماعت فرمانده این قرارگاه است.
رییس شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل تصریح کرد: مسجد خانه خدا بر روی زمین است و کسی که به مسجد وارد می شود مهمان خداست و خدمت به مهمان خدا، مرتبه ای بسیار ارزشمند و توفیق بزرگی است.
امام جمعه آران و بیدگل تعداد مساجد فعال آران و بیدگل را یکصد مسجد عنوان و خاطرنشان کرد: ماه خدا ماه مسجد است و مردم در این ماه به مساجد اقبال ویژه ای دارند، لذا خادمان و هیات امنای مساجد باید همت خود را در راه خدمت به مهمانان خدا مضاعف کنند.
وی به کارکردهای مهم مسجد اشاره کرد و یادآور شد: مهم ترین کار مسجد اقامه نماز جماعت است، اما این تنها کار مسجد نیست و نباید از کارکردهای متعدد مسجد غافل شد.
امام جمعه آران و بیدگل به لزوم ارتباط تنگاتنگ امام جماعت و مردم تاکید و تصریح کرد: حوزه های علمیه از زمان غیبت صغری تاکنون به برکت مردم فعال بوده و امام خمینی (ره) حتی در زمینه امور معیشتی روحانیان نیز معتقد به حفظ این ارتباط و عدم ارتزاق دولتی بودند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل نیز بر لزوم پویایی مساجد تاکید و خاطرنشان کرد: مساجد پویا، توطئه های دشمن را خنثی می کند.
حجت الاسلام مردان تلاش هیات امنای مساجد برای جذب جوانان در ماه رمضان را خواستار شد و افزود: مرکز رسیدگی به امور مساجد در ماه مبارک رمضان کارکردهای مساجد شهرستان را از لحاظ برنامه های شاخص فرهنگی، جذب جوانان و وضعیت بهداشتی ارزیابی و جمع بندی خواهد کرد.
7472/6021

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه آران وبیدگل: نباید از کارکردهای مساجد غافل شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات