رسانه های اردن از انتشار اخبار حمله به اداره اطلاعات این کشور منع شدند

به گزارش خبرگزاری فرانسه از عمان( پایتخت)، دولت اردن اعلام کرده است که برقراری ممنوعیت انتشار اخبار رسانه ای شامل همه مطبوعات و رسانه ها از جمله وب سایت ها و شبکه های اجتماعی خواهد بود.
در همین خصوص شبکه خبری المیادین اعلام کرد: این حادثه تروریستی در ساعات اولیه صبح دوشنبه در دفتر اطلاعات اردوگاه البقعه به وقوع پیوست.
کشته شدگان از کارمندان و افسران و نگهبانان دفتر اطلاعاتی اردن بودند.
محمد المومنی وزیراطلاع رسانی و سخنگوی دولت اردن گفت که دستگاه امنیتی عاملان این حادثه را تحت تعقیب قرار داده و جزییات آن را به زودی اعلام خواهد کرد.
المومنی افزود: تحقیقات در مورد علل این حادثه تروریستی ادامه دارد اما شواهد اولیه نشان می دهد که این حادثه شخصی بوده است.
این در حالی است گروه تکفیری – تروریستی داعش بارها حملات تروریستی متعددی را کشورهای گوناگون خاورمیانه انجام داده است.
به گفته کارشناسان، هدف قرار دادن اردن همزمان با اقدامات انتقام جویانه دیگر بعد از اعدام «معاذ الکساسبه» خلبان اردنی، نشان می دهد که داعش راهبرد خونین دیگری را در پیش گرفته است؛ چرا که اعضای این گروهک به رغم محاصره توسط 150 نفر از نیروهای امنیتی اردن، تا لحظات آخر مقاومت کرده و خود را تسلیم نکردند، به دیگر سخن اگر روایت رسمی از این گروهک وابسته به داعش درست باشد، آتش بس و توافق نانوشته میان داعش و سرویس های امنیتی اردن در مورد اینکه این کشور گذرگاهی برای عبور به سوریه باشد و نه پایگاه، به پایان رسیده است، موضوعی که در هر صورت قابل تامل است.
مسئولان اردن طی دو سال گذشته حضور تروریست های داعش در خاک این کشور را تکذیب می کردند، ولی حمله پیشدستانه در اربد حقایق متناقض با اظهارات رسمی مسئولان این کشور را آشکار ساخت.
مشکل این است که اردن به رغم این که در سایه فشارهای منطقه ای و بین المللی خود را یک بازیگر اصلی در بحران سوریه می دانست، در حال حاضر احساس تنهایی می کند و در شرایط اقتصادی دشواری به سر می برد و میزان بدهی این کشور در سال جاری به بیش از 35 میلیارد دلار یعنی حدود 90 درصد از تولید ناخالص این کشور می رسد، این در حالی است که میزان کسری بودجه اردن در سال جاری به حدود یک میلیارد دلار رسید.
این در حالی است که رژیم صهیونیستی همراه با قدرت های غربی از بنیانگذاران اصلی گروه تکفیری – تروریستی داعش در منطقه هستند.
خاورم**9377**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رسانه های اردن از انتشار اخبار حمله به اداره اطلاعات این کشور منع شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات