نخستین جشنواره فرهنگی-هنری امام خمینی(ره) اسفندماه 95 برگزار می‌شود

حقیقی / مدیرکل ارشاد استان مرکزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی گفت: در اسفندماه امسال مصادف با تولد بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، نخستین جشنواره فرهنگی-هنری امام خمینی(ره) برگزار ‌شود.

مهدی حقیقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی-هنری رضوی اظهار داشت: بایستی مشابه این جشنواره را به‌منظور بنیان‌گذار انقلاب اسلامی داشته باشیم و طرح اولیه آن آماده شده است که نیاز به همکاری‌های لازم دارد و نوید این را می‌دهم که نخستین جشنواره را در اسفندماه برگزار کنیم.

وی افزود: استان مرکزی استانی پر از مفاخر و بزرگان در دین، سیاست، فرهنگ و دانش است که اگر این مفاخر بیشتر از مفاخر کل کشور نباشند کمتر نیستند اما سالهای طویلی است که مهجور مانده‌ و این مهجوریت پدیده‌ای است که با یک جمله تعریف نمی‌شود و نیاز به بررسی و کاوش دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی تصریح کرد: شخصیتی مانند حضرت امام در این استان چشم به جهان گشوده است که تبدیل به یک شخصیت ملی و جهانی شده و تنها هویتی که ما از این شخصیت وارسته داریم تشکیلات فرهنگی است که در شهرستان خمین داریم.

حقیقی بیان داشت: البته این تشکیلات فرهنگی در جایگاه خودش قابل تقدیر است اما در شان امام خمینی(ره) نیست، شان تمام زندگی امام(ره) قابل توصیف نیست و جای جای زندگی و سیره ایشان نیاز به تامل و الگوگرفتن دارد.

وی ادامه داد: ما در شخصیت امام(ره)، همسر داری، فرزند داریشان، مبارزه، شعر، عرفان، قرآن و تفسیر امام(ره) با موضوعاتی روبرو هستیم که می‌شود در قالب جشنواره به آنها پرداخت و سیره ایشان را ترویج داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی عنوان کرد: البته هدف ما این نیست که در نخستین سال تمامی این موضوعات را دنبال کنیم بلکه به 5 تا 6 موضوع می‌پردازیم که طرح آن تهیه می‌شود و الحمدالله استاندار مرکزی با این طرح موافقت کرده‌اند.

حقیقی خاطرنشان کرد: بنابراین ما دنبال طرح اولیه هستیم تا به‌منظور حمایت شورای امور فرهنگی و تشکیلات مربوط به حفظ آثار امام(ره) این طرح را به تهران برده و بعد از انجام همکاری‌های لازم آن را به مرحله اجرا برسانیم.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی-هنری رضوی گفت: چیزی حدود 15 سال پیش جرقه نخستین جشنواره فرهنگی-هنری رضوی را در مشهد زدیم که ابتدا با 5 رشته مانند تئاتر، سینما، خوشنویسی و رمان آغاز کردیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی افزود: امروز این جشنواره با بیش از 100 رشته در 70کشور دنیا برگزار می‌شود و به یک موسسه فرهنگی-هنری که رئیس آن وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است، تبدیل شده است.

حقیقی تصریح کرد: این موسسه اعضای مشخصی دارد، بودجه دولتی به آن اختصاص یافته است و حمایت می‌شود، در سال تمام استان‌های ما به نوعی درگیر این جشنواره هستند و هر استان حداقل یکی از رشته‌های این موسسه را دنبال می‌کند و 70 کشور نیز پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: بنابراین درخواست بنده این است که برنامه‌ای مشابه این موسسه را برای بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم و امید است که همکاری‌های لازم برای تحقق این هدف انجام شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستین جشنواره فرهنگی-هنری امام خمینی(ره) اسفندماه 95 برگزار می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات