اهدای آب توسط کشاورزان خیر دهاقانی/ باغات چندصد ساله "برآفتاب" در آستانه نابودی است

خشکسالی همدان رئیس اداره جهاد کشاورزی دهاقان از آب‌رسانی موقت به باغات "برآفتاب" خبر داد و گفت: آب‌رسانی موقت به باغات "برآفتاب" با اهدای آب توسط کشاورزان خیر دهاقانی صورت گرفت تا از نابودی آن‌ها جلوگیری شود.

امیر صفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دهاقان با اشاره به بحران شدید خشک‌سالی در دهاقان اظهار داشت: شهرستان دهاقان طی چند سال متوالی با خشک‌سالی روبه‌رو بوده و کاهش بارندگی در سال گذشته بر این مشکل دامن زد و بحران خشک‌سالی به‌شدت خود را نشان داد.

وی مزارع و باغات دهاقان را نیازمند آب دانست و افزود: خشک‌سالی تأثیر چشمگیری بر روی باغات دهاقان گذاشته و بیشتر باغات این شهرستان در حال خشک شدن هستند، به‌ویژه باغات منطقه برآفتاب دهاقان که قدمت چند صدساله دارند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان باغات برآفتاب را ریه دهاقان دانست و تصریح کرد: این باغات در امرار معاش مردم شهرستان تأثیر داشته و در حال حاضر خطر نابودی ناشی از خشک‌سالی این باغات سبب نگرانی کشاورزان و همه مردم دهاقان شده است.

وی از اهدای آب توسط کشاورزان خیر مناطق "برواده" و "بودجان" در راستای رفع مشکل باغات "برآفتاب" خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر از آب موجود در منطقه "بودجان" و با همکاری کشاورزان خیر و مزارع "برواده" آب‌رسانی به 100 هکتار از باغات "برآفتاب" صورت گرفت.

صفرپور این آب‌رسانی را موقت دانست و خاطرنشان کرد: آب‌رسانی موقت به باغات "برآفتاب" فقط از خشک شدن فعلی درختان جلوگیری می‌کند اما منجر به ثمردهی درختان نخواهد شد.

وی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی و تشکیل کمیته‌های مربوطه سعی در مدیریت آب موجود و جلوگیری از کشت بهاره در دهاقان خواهد شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اهدای آب توسط کشاورزان خیر دهاقانی/ باغات چندصد ساله "برآفتاب" در آستانه نابودی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات