گزارشی درباره‌شهرداری که گزارش‌نیست؛بلکه زارنامه‌است/‌میلیاردهاتومان بدون‌توجیه خرج‌شده/سرمایه‌های شهر به‌تاراج برده و نابود شده

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با انتقاد از عملکرد هیات رئیسه شورا مبنی بر عدم پیش بینی فرصت مناسب جهت اعضا برای بررسی گزارش تلفیق سال ۹۰ گفت: اغماض نسبت به عملکرد مندرج درگزارش تلفیق سال ۹۰ شهرداری تهران ظلم به حقوق شهروندان است. آفتاب :  رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور، ضمن تبریک هفته محیط زیست، گفت: ما مالک تهران نیستیم و میهمان آن هستیم کاری کنیم که آیندگان قضاوت شایسته‌ای از ما داشته باشند، با عملکردمان باغات و فضای سبز شهر تهران را به تاراج ندهیم.
به گزارش آفتاب، وی درباره گزارش تلفیق سال مالی ۹۰ که در روز یکشنبه ۱۶ خردادماه در صحن شورا بررسی شد، افزود: فرایند این گزارش اینگونه بوده که قرارداد با حسابرس به تاریخ ۲۰ اردیبهشت سال ۹۱ منعقد شده و بعد از سه سال و ۵ ماه، گزارش در تاریخ ۱۴ مهرماه ۹۴ به رئیس شورای شهر تحویل داده می‌شود. دو روز بعد از این تاریخ یعنی در ۱۶ مهرماه توسط رئیس شورا دستور ارسال این گزارش برای شهردار تهران صادر می شود اما ۵۰ روز بعد این گزارش برای شهردار ارسال شده است.
گزارشی درباره شهرداری که گزارش نیست؛ بلکه زارنامه است/ حافظی: میلیاردها تومان بدون توجیه خرج شده/سرمایه‌های شهر به تاراج برده و نابود شده است
حافظی با بیان اینکه این گزارش عصر چهارشنبه ۱۲خرداد در حالی بر روی سامانه اعضای شورا قرار می گیرد که بعد از آن به مدت سه روز شورا تعطیل بوده، تاکید کرد: این گزارش بدون ارائه فرصت برای بررسی توسط کارشناسانی که مریض خوانده شده‌اند، روز یکشنبه ۱۶ خرداد در دستور شورا قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه این شیوه اداره شورا از چه نوع آزادی عمل و دموکراسی است، گفت: در قانون تشکیلات وظایف و اختیارات شورای اسلامی شهرها در بند ۳۰ ماده ۷۱ آمده است، نظارت بر حسن اجرای اداره امور مالی شهرداری و کلیه سازمان ها، موسسات، شرکت های تابعه و وابسته شهرداری تهران و حفظ سرمایه، دارایی و اموال عمومی و اختصاصی شهرداری، همچنین نظارت بر حساب هزینه و درآمد آنها با انتخاب حسابرس رسمی و اعلام موارد نقض و تخلف به شهردار و پیگیری های لازم وظیفه شورا است.
حافظی با بیان اینکه بر اساس گزارش حسابرس سرمایه‌های شهر به تاراج برده و نابود شده است و مستنداتی هم ارائه نمی کنند، اعلام کرد: میلیاردها تومان اعتبار برای انجام حسابرسی هزینه می‌شود از این رو باید این گزارشات با دقت لازم بررسی شود. گزارش تلفیق سال ۹۲ در ابتدا ۴۰۰ صفحه بوده که به ۱۶۰ و سپس به ۶۹ صفحه کاهش یافته است در حقیقت آنچه باید توسط شهرداری مورد بررسی و دفاع قرار می گرفت، انجام شده است.
وی با بیان اینکه اعلام می‌شود گزارش تلفیق نیاز به مصوبه شورا ندارد در حالی که قانون این موضوع را تایید کرده است، اظهار کرد: اگر گزارش تلفیق نیاز به مصوبه ندارد چرا در دستور شورا قرار گرفته است؟ بر اساس قانون ما موظف به بررسی گزارش تلفیق هستیم.
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه گزارش تغریغ بودجه هر سازمان و شرکت را به صورت جزیره‌ای مورد بررسی قرار می‌دهد و سپس در گزارش تلفیق، صحت مراودات مالی بین سازمان‌ها و شرکت‌های و شهرداری بررسی نهایی می شود، ادامه داد: میلیاردها تومان در این گزارش بدون توجیه است. گزارش تلفیق، کارنامه نهایی و عملکرد مالی شهردار در سال ۹۰ است. این کارنامه نیست، زارنامه است و باید بند بند این گزارش مورد بررسی قرار گیرد و به شهردار تکلیف شود که برای تک تک موارد بر اساس مستندات پاسخ دهد و سپس پاسخ شهرداری در صحن شورا مورد بررسی قرار گیرد، به جز این اگر عمل کنیم اغماض و کوتاهی کرده‌ایم و ظلم به حقوق شهروندان است.
منبع: خبرآنلاین

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارشی درباره‌شهرداری که گزارش‌نیست؛بلکه زارنامه‌است/‌میلیاردهاتومان بدون‌توجیه خرج‌شده/سرمایه‌های شهر به‌تاراج برده و نابود شده» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات