صنایع شیمیایی بیشترین سهم سرمایه‌گذاری و کمترین سهم اشتغال در استان کرمانشاه

سرمایه در گردش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های نامناسب در بخش صنعت گفت: ۵۰ درصد از سرمایه‌گذاری‌های این استان در بخش صنایع شیمیایی و سلولزی انجام شده که سهم ۲۵ درصدی را در اشتغال صنعتی داشته است.

نعمت اله حقیقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری در استان کرمانشاه با نرخ بالای بیکاری باید در صنایعی همچون صنایع غذایی و کانی غیر فلزی انجام شود که سهم 50 درصد در اشتغال و 30 درصدی در سرمایه‌گذاری را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه رتبه این استان در تعداد واحدهای صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ را 24، 20 و 18 اعلام و عنوان کرد: 963 پروانه بهره‌برداری صنعتی در استان کرمانشاه صادر شده است که نوع نگاه به سرمایه‌گذاری‌ها در این استان سرمایه‌گذاری در صنایع بزرگ و متوسط بوده است.

حقیقی با بیان اینکه در استان کرمانشاه برای کاهش نرخ بیکاری، سرمایه گذاری در بخش صنایع غذایی، کانی غیر فلزی و خودرو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: صنایع مادر و بزرگ در این استان به دلیل عدم ایجاد صنایع پایین دست مولد نبوده‌اند.

وی بیان کرد: ایجاد صنایع شیمیایی که قابلیت ایجاد صنایع پایین دست خود را داشته باشند در اولویت سرمایه‌گذاری قرار دارند و سرمایه‌گذاری در واحدهای دارای ظرفیت ایجاد اشتغال بالا جزء سیاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در راستای کاهش اثرات منفی اشتغال در حوزه تولید است.

حقیقی تعداد واحدهای صنعتی کشور را 10 هزار واحد اعلام و عنوان کرد: 9000 واحد از این تعداد واحدهای کوچک و مابقی متوسط هستند با توجه به اینکه می‌توان با دو میلیارد تومان واحد صنعتی کوچک و با سه میلیارد تومان واحد صنعتی متوسط که هم اکنون دچار معضل رکود شده‌اند به تولید رساند.

وی تعداد واحدهای صنعتی راکد کشور را 2000 واحد دانست و اظهار کرد: این واحدها در صورت پیشرفت 60 درصدی با ثبت نام در سایت «بهین یاب» از اعتبارات مناسب جهت راه‌اندازی بهر‌ه‌مند می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با اشاره به سهم 16 هزار میلیارد تومانی اعتبارت این استان گفت: برای استان کرمانشاه با 2.5 درصد از جمعیت و 1.5 درصد از مساحت کشور سه درصد از سهم اعتبارات مربوط به اقتصاد مقاومتی به مبلغ 16 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صنایع شیمیایی بیشترین سهم سرمایه‌گذاری و کمترین سهم اشتغال در استان کرمانشاه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات