قطر در راه اجرای پروژه امنیت الکترونیک

به گزارش گرداب، قطر اولین مرحله‌ی پروژه امنیت الکترونیک خود را در مرکز فرماندهی ملی، راه‌اندازی کرد. این پروژه با هدف بهبود سطح امنیت الکترونیک و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و حفاظت از شبکه‌ها، است. خبر مربوط به وجود پروژه‌ی مذکور به‌وسیله‌ی نخست‌وزیر و وزیر داخلی این کشور، اعلام شد.

بر اساس این پروژه، قطر در تلاش است تا مؤسسات و سازمان‌های خود را در برابر تهدیدات امنیت الکترونیک، محافظت کند و آموزش و مشاوره‌هایی در این راستا نیز ارائه دهد. در این پروژه مسائلی مانند نظارت بر زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در سازمان‌های دولتی به‌منظور تشخیص و تحلیل تهدیدات سایبری، پاسخگویی به حوادث سایبری، رسیدن به وضعیت امنیت سایبری بهتر و ساخت نیروهای متخصص مورداشاره قرار گرفته است.

همچنین در پروژه‌ی یادشده روی همکاری‌های بین‌المللی و تبادل اطلاعات مربوط به تهدیدات سایبری و پاسخگویی به حوادث سایبری -که نیاز به کمک سایر کشورها دارد- تأکید شده است. چندی پیش نیز این کشور با هند، در زمینه‌ی همکاری در امنیت سایبری، توافق کرد.

[ منبع این خبر سایت گرداب-امنیت-سایبری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قطر در راه اجرای پروژه امنیت الکترونیک» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات